Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2011 | Utskriftsdatum | 09 april 2011 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 18:37 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 34.59 | ||||||
2 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.41 | ||||||
3 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 37.65 | ||||||
4 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 38.16 | ||||||
5 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.56 | ||||||
6 | Maria Tolkatcheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 38.63 | ||||||
7 | Hanna Lundberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.75 | ||||||
8 | Josefin Enström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.92 | ||||||
9 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.07 | ||||||
10 | Pernilla Hultberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.76 | ||||||
11 | Ines Sahuric | 1998 | Blå Bandets simklubb | 41.41 | ||||||
12 | Sefanit Rezene | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.94 | ||||||
13 | Sara Kuhner | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.13 | ||||||
14 | Ronja Mcdonald | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.35 | ||||||
15 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 44.95 | ||||||
16 | Maja Holmgren | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.87 | ||||||
17 | Amanda Sörensen | 1999 | Spårvägens Simförening | 59.13 | ||||||
- | Elin Dau Neuman | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erica Jaensson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Ellen Forsling | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Paulina Lennartson | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.65 | ||||||
2 | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.99 | ||||||
3 | Erica Wågström | 1996 | Tyresö Simsällskap | 34.21 | ||||||
3 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.21 | ||||||
5 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.76 | ||||||
6 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 34.90 | ||||||
7 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.27 | ||||||
8 | Anna Heuer | 1997 | Tyresö Simsällskap | 37.96 | ||||||
9 | Nicki Poutos | 1997 | Tyresö Simsällskap | 38.04 | ||||||
10 | Isolde Mohlin | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.48 | ||||||
11 | Jessica Mattsson Ceccon | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.59 | ||||||
12 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 39.04 | ||||||
13 | Julia Krieger | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.81 | ||||||
14 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.09 | ||||||
15 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 41.13 | ||||||
16 | Julia Forsgren | 1996 | Spårvägens Simförening | 43.47 | ||||||
17 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.68 | ||||||
18 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 46.71 | ||||||
19 | Elsa Wislander Jansson | 1997 | Turebergs Simklubb | 46.87 | ||||||
20 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 50.51 | ||||||
21 | Melike Erdogan | 1997 | Blå Bandets simklubb | 53.55 | ||||||
- | Julia Ekström | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Kanilla Svensson-Kåsarani | 1996 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.14 | ||||||
2 | Yvonne Persson | 1988 | Ösmo Simsällskap | 31.77 | ||||||
3 | Tess Rickham | 1995 | Ösmo Simsällskap | 36.12 | ||||||
4 | Ulrica Söderqvist | 1994 | Ösmo Simsällskap | 38.03 | ||||||
5 | Linn Feuk | 1994 | Djurö-Vindö Idrottsförening | 39.34 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.34 | ||||||
2 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.23 | ||||||
3 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.77 | ||||||
4 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.16 | ||||||
5 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.35 | ||||||
6 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 38.36 | ||||||
7 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.21 | ||||||
8 | Adel Araya | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.46 | ||||||
9 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.53 | ||||||
10 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.82 | ||||||
11 | Freddy Ekholm | 1998 | Djurö-Vindö Idrottsförening | 41.92 | ||||||
12 | Martin Engstrand | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.04 | ||||||
13 | Linus Åberg | 1998 | Turebergs Simklubb | 44.52 | ||||||
14 | Johan Flores | 1999 | Tyresö Simsällskap | 46.17 | ||||||
15 | Jonas Peterson | 1999 | Turebergs Simklubb | 46.28 | ||||||
16 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 46.95 | ||||||
17 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 48.04 | ||||||
18 | Victor Hahn | 1999 | Spårvägens Simförening | 52.31 | ||||||
19 | Markus Bitar | 1999 | Blå Bandets simklubb | 58.69 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Husberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | 31.08 | ||||||
2 | Arvin Shamlou | 1997 | Blå Bandets simklubb | 33.24 | ||||||
3 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.60 | ||||||
4 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.16 | ||||||
5 | Felipe Holguin | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.07 | ||||||
6 | Aran Awnar | 1996 | Blå Bandets simklubb | 39.27 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.57 | ||||||
2 | Björn Modée | 1962 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.68 | ||||||
3 | Emil Forsberg | 1995 | Turebergs Simklubb | 31.11 | ||||||
4 | Karim Aamer | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.86 | ||||||
5 | Filip Nordmark | 1995 | Tyresö Simsällskap | 32.05 | ||||||
6 | Alexander Tofilovski | 1994 | Turebergs Simklubb | 32.09 | ||||||
7 | Peter Wallin | 1992 | Gustavsbergs Simsällskap | 32.27 | ||||||
8 | Petter Karlow Herzog | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.48 | ||||||
9 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.65 | ||||||
10 | Anton Kollberg | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.30 | ||||||
11 | Magnus Lignell | 1992 | Djurö-Vindö Idrottsförening | 40.93 | ||||||
- | Olle Nordbeck | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.49 | 1:19.42 | |||||
2 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 39.31 | 1:20.25 | |||||
3 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.65 | 1:22.52 | |||||
4 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 39.84 | 1:22.90 | |||||
5 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.17 | 1:24.82 | |||||
6 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.96 | 1:25.90 | |||||
7 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.54 | 1:26.23 | |||||
8 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.40 | 1:26.27 | |||||
9 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 44.04 | 1:26.33 | |||||
10 | Pernilla Hultberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 42.51 | 1:27.38 | |||||
11 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.36 | 1:27.51 | |||||
12 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.48 | 1:29.81 | |||||
13 | Anna Pantulin | 1998 | Tyresö Simsällskap | 43.86 | 1:29.98 | |||||
14 | Carolina Hagman | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.95 | 1:30.64 | |||||
15 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 44.94 | 1:31.53 | |||||
16 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 44.68 | 1:32.53 | |||||
17 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 46.39 | 1:34.19 | |||||
18 | Malin Ingvarsson | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.07 | 1:34.21 | |||||
19 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 46.42 | 1:34.97 | |||||
20 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.84 | 1:35.05 | |||||
21 | Ines Sahuric | 1998 | Blå Bandets simklubb | 48.24 | 1:35.46 | |||||
22 | Paulina Lennartson | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.78 | 1:36.36 | |||||
23 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.46 | 1:37.46 | |||||
24 | Alexandra Johansson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.29 | 1:40.61 | |||||
25 | Cornelia Sjöblom | 1999 | Södertörns Simsällskap | 55.84 | 1:58.60 | |||||
- | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Elvira Holmgren | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.48 | 1:17.95 | |||||
2 | Linnea Norman | 1997 | Tyresö Simsällskap | 40.10 | 1:20.57 | |||||
3 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 39.67 | 1:21.40 | |||||
4 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 41.08 | 1:22.59 | |||||
5 | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.31 | 1:22.70 | |||||
6 | Ida Svensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.96 | 1:23.11 | |||||
7 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 41.12 | 1:25.93 | |||||
8 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 42.93 | 1:26.99 | |||||
9 | Sophie Elväng | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.92 | 1:27.00 | |||||
10 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.90 | 1:29.00 | |||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Towe Hjelmar | 1993 | Tyresö Simsällskap | 39.68 | 1:22.07 | |||||
2 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.68 | 1:22.57 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.31 | 1:13.04 | |||||
2 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.37 | 1:15.13 | |||||
3 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.87 | 1:15.31 | |||||
4 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 37.13 | 1:16.55 | |||||
5 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.25 | 1:18.37 | |||||
6 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.76 | 1:18.71 | |||||
7 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.50 | 1:24.22 | |||||
8 | Christopher Johnsson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.65 | 1:27.09 | |||||
9 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 42.69 | 1:27.96 | |||||
10 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 43.30 | 1:29.20 | |||||
11 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.63 | 1:29.80 | |||||
12 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 45.36 | 1:30.55 | |||||
13 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 45.12 | 1:30.83 | |||||
14 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 45.66 | 1:31.20 | |||||
15 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.84 | 1:31.33 | |||||
16 | Linus Åberg | 1998 | Turebergs Simklubb | 45.06 | 1:32.09 | |||||
17 | Nils Nordh | 1999 | Spårvägens Simförening | 48.52 | 1:40.93 | |||||
18 | Thor Lundquist | 1998 | Turebergs Simklubb | 48.69 | 1:41.22 | |||||
19 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 47.81 | 1:42.58 | |||||
20 | Johan Flores | 1999 | Tyresö Simsällskap | 50.91 | 1:44.67 | |||||
- | Alexander Dahlén | 1998 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | David Nordin | 1998 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | William Wennberg-Adevik | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Martin Engstrand | 1999 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.92 | 1:16.69 | |||||
2 | Christian Scheid | 1997 | Tyresö Simsällskap | 40.20 | 1:21.96 | |||||
3 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 41.04 | 1:23.29 | |||||
4 | Gustav Fitger | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.47 | 1:27.22 | |||||
5 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.04 | 1:28.95 | |||||
6 | Lukas Månsson | 1996 | Älvsjö AIK Fritid | 42.72 | 1:29.47 | |||||
- | Aidan Gärdlund | 1996 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.84 | 1:09.13 | |||||
2 | Anton Kollberg | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.01 | 1:21.19 | |||||
- | David Egholt | 1994 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 30.59 | ||||||
2 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.00 | ||||||
3 | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.39 | ||||||
4 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 31.42 | ||||||
5 | Erica Wågström | 1996 | Tyresö Simsällskap | 31.45 | ||||||
6 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.49 | ||||||
7 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.21 | ||||||
8 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 32.99 | ||||||
9 | Agnes Bolling | 1996 | Tyresö Simsällskap | 33.33 | ||||||
10 | Ida Svensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.52 | ||||||
11 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 33.68 | ||||||
12 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 33.85 | ||||||
13 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.93 | ||||||
14 | Nicki Poutos | 1997 | Tyresö Simsällskap | 33.96 | ||||||
15 | Nathalie Johnsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.11 | ||||||
16 | Isolde Mohlin | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.62 | ||||||
17 | Kanilla Svensson-Kåsarani | 1996 | Älvsjö AIK Fritid | 34.66 | ||||||
18 | Ella Jonsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.92 | ||||||
19 | Jessica Mattsson Ceccon | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.41 | ||||||
20 | Josefin Holmström | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.49 | ||||||
21 | Julia Krieger | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.55 | ||||||
22 | Linnea Norman | 1997 | Tyresö Simsällskap | 36.62 | ||||||
23 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.99 | ||||||
24 | Sophie Elväng | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.08 | ||||||
25 | Julia Forsgren | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.25 | ||||||
26 | Julia Ekström | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 37.81 | ||||||
27 | Lovisa Malmberg | 1997 | Turebergs Simklubb | 37.82 | ||||||
28 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.08 | ||||||
29 | Melike Erdogan | 1997 | Blå Bandets simklubb | 38.93 | ||||||
30 | Elsa Wislander Jansson | 1997 | Turebergs Simklubb | 39.18 | ||||||
31 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.82 | ||||||
- | Amina Abderahman | 1996 | Blå Bandets simklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.51 | ||||||
2 | Helen Wedberg | 1990 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.20 | ||||||
3 | Towe Hjelmar | 1993 | Tyresö Simsällskap | 31.26 | ||||||
4 | Linn Feuk | 1994 | Djurö-Vindö Idrottsförening | 33.00 | ||||||
5 | Tess Rickham | 1995 | Ösmo Simsällskap | 33.01 | ||||||
6 | Fanny Rehnsbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 33.28 | ||||||
7 | Ulrica Söderqvist | 1994 | Ösmo Simsällskap | 33.47 | ||||||
8 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.40 | ||||||
9 | Josefin Ström | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.34 | ||||||
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.39 | ||||||
2 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 32.47 | ||||||
3 | Maria Tolkatcheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 32.59 | ||||||
4 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.85 | ||||||
5 | Hanna Lundberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.04 | ||||||
6 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 33.21 | ||||||
7 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.65 | ||||||
8 | Josefin Enström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.23 | ||||||
9 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 34.39 | ||||||
10 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.47 | ||||||
11 | Anna Pantulin | 1998 | Tyresö Simsällskap | 34.66 | ||||||
12 | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.96 | ||||||
13 | Carolina Hagman | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.97 | ||||||
14 | Ines Sahuric | 1998 | Blå Bandets simklubb | 35.27 | ||||||
15 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.32 | ||||||
16 | Pernilla Hultberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.52 | ||||||
17 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.59 | ||||||
18 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.64 | ||||||
19 | Diana Jansson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.83 | ||||||
20 | Paulina Lennartson | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.89 | ||||||
21 | Elina Bjällås | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.05 | ||||||
22 | Sara Kuhner | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.27 | ||||||
23 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 36.72 | ||||||
24 | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.03 | ||||||
25 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.06 | ||||||
26 | Mathilda Hallberg | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 37.26 | ||||||
27 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.31 | ||||||
28 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 37.32 | ||||||
29 | Erica Eneström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.48 | ||||||
30 | Elin Dau Neuman | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.87 | ||||||
31 | Jessica Enström | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.15 | ||||||
32 | Adriana Eyob | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.35 | ||||||
33 | Dimi Poutos | 1999 | Tyresö Simsällskap | 38.90 | ||||||
34 | Shahro Mousavi | 1998 | Södertörns Simsällskap | 38.96 | ||||||
35 | Maja Holmgren | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.02 | ||||||
36 | Hedda Wettergren | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 39.08 | ||||||
37 | Molly Ewmar | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.59 | ||||||
38 | Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.60 | ||||||
39 | Ellen Jansen | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.80 | ||||||
40 | Felicia Öhlen | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 39.84 | ||||||
41 | Anneli Bovin-Chapple | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.94 | ||||||
42 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.32 | ||||||
43 | Elisa Holguin | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.50 | ||||||
44 | Josefine Koppanen | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.59 | ||||||
45 | Ananya Dua | 1999 | Turebergs Simklubb | 40.63 | ||||||
46 | Matilda Månsson | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 40.68 | ||||||
47 | Ellen Forsling | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.95 | ||||||
48 | Victoria Taylor | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.03 | ||||||
49 | Elin Linder | 1999 | Turebergs Simklubb | 41.82 | ||||||
50 | Gabriella Soumi | 1998 | Blå Bandets simklubb | 42.14 | ||||||
51 | Alma Ochank-Björk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.34 | ||||||
52 | Hanna Mohamed | 1998 | Blå Bandets simklubb | 42.50 | ||||||
53 | Molly Asklund | 1999 | Tyresö Simsällskap | 42.59 | ||||||
54 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.69 | ||||||
55 | Sara Björkman | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.16 | ||||||
56 | Amanda Sörensen | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.31 | ||||||
57 | Rebecca Lones | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.86 | ||||||
58 | Elvira Holmgren | 1999 | Södertörns Simsällskap | 43.91 | ||||||
59 | Julia Hammarström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.93 | ||||||
60 | Cornelia Sjöblom | 1999 | Södertörns Simsällskap | 44.98 | ||||||
61 | Maria Blom | 1999 | Södertörns Simsällskap | 48.80 | ||||||
62 | Alexandra Folkerheim | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 48.96 | ||||||
63 | Bethel Lemma | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 49.90 | ||||||
64 | Ayan Mahamud | 1999 | Blå Bandets simklubb | 50.24 | ||||||
- | Sandra Feuk | 1998 | Djurö-Vindö Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.61 | ||||||
2 | Jacob Husberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | 29.32 | ||||||
3 | Arvin Shamlou | 1997 | Blå Bandets simklubb | 29.95 | ||||||
4 | Johan Luhr | 1997 | Södertörns Simsällskap | 30.41 | ||||||
5 | Jesper Larsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.12 | ||||||
6 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.43 | ||||||
7 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.18 | ||||||
8 | Felipe Holguin | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 32.40 | ||||||
9 | Aran Awnar | 1996 | Blå Bandets simklubb | 32.49 | ||||||
10 | Marcus Carlenstam | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.75 | ||||||
11 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.34 | ||||||
12 | Gustav Fitger | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.69 | ||||||
13 | Christian Scheid | 1997 | Tyresö Simsällskap | 34.83 | ||||||
14 | Johan Persson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.97 | ||||||
15 | Lukas Månsson | 1996 | Älvsjö AIK Fritid | 35.27 | ||||||
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.42 | ||||||
2 | Emil Forsberg | 1995 | Turebergs Simklubb | 27.94 | ||||||
3 | Björn Modée | 1962 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.96 | ||||||
4 | Alexander Tofilovski | 1994 | Turebergs Simklubb | 28.28 | ||||||
5 | Olle Nordbeck | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.80 | ||||||
6 | Peter Wallin | 1992 | Gustavsbergs Simsällskap | 28.98 | ||||||
7 | Filip Nordmark | 1995 | Tyresö Simsällskap | 29.06 | ||||||
8 | Karim Aamer | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.20 | ||||||
9 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.29 | ||||||
10 | Petter Karlow Herzog | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.70 | ||||||
11 | Björn Löfdahl | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 30.44 | ||||||
12 | Magnus Lignell | 1992 | Djurö-Vindö Idrottsförening | 32.99 | ||||||
13 | David Egholt | 1994 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.09 | ||||||
14 | Mohammed Erdogan | 1995 | Blå Bandets simklubb | 38.88 | ||||||
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.39 | ||||||
2 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.45 | ||||||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 30.61 | ||||||
4 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.62 | ||||||
5 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.10 | ||||||
6 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.39 | ||||||
7 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 31.87 | ||||||
8 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.33 | ||||||
9 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.38 | ||||||
10 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.32 | ||||||
11 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.45 | ||||||
12 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.56 | ||||||
13 | Linus Åberg | 1998 | Turebergs Simklubb | 35.67 | ||||||
14 | Christopher Johnsson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.73 | ||||||
15 | Freddy Ekholm | 1998 | Djurö-Vindö Idrottsförening | 36.25 | ||||||
16 | David Nordin | 1998 | Turebergs Simklubb | 36.46 | ||||||
17 | Eric Fant | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.21 | ||||||
18 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.66 | ||||||
19 | Martin Engstrand | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.85 | ||||||
20 | Johan Flores | 1999 | Tyresö Simsällskap | 38.00 | ||||||
20 | David Talanov | 1998 | Södertörns Simsällskap | 38.00 | ||||||
22 | Asger Nyholm | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.01 | ||||||
23 | Alexander Dahlén | 1998 | Tyresö Simsällskap | 38.46 | ||||||
24 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.86 | ||||||
25 | Jonas Peterson | 1999 | Turebergs Simklubb | 39.10 | ||||||
26 | Adan Awnar | 1998 | Blå Bandets simklubb | 39.53 | ||||||
27 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.74 | ||||||
28 | Borislkav Simic | 1998 | Blå Bandets simklubb | 40.08 | ||||||
29 | Nils Nordh | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.28 | ||||||
30 | Samir Samahunov | 1998 | Blå Bandets simklubb | 40.73 | ||||||
31 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.54 | ||||||
32 | Max Sandberg | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.03 | ||||||
33 | Markus Bitar | 1999 | Blå Bandets simklubb | 42.21 | ||||||
34 | Filip Chamoun | 1999 | Blå Bandets simklubb | 42.48 | ||||||
35 | William Bernefjell | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.87 | ||||||
36 | Victor Hahn | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.58 | ||||||
37 | Alexander Rasch | 1999 | Turebergs Simklubb | 44.04 | ||||||
38 | Dilmon Issa | 1999 | Blå Bandets simklubb | 44.76 | ||||||
39 | Emerick Trieton | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.89 | ||||||
40 | Anton Brutar | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.83 | ||||||
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.74 | 1:26.00 | |||||
2 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.50 | 1:26.20 | |||||
3 | Ronja Mcdonald | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.91 | 1:31.50 | |||||
4 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.49 | 1:32.61 | |||||
5 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.95 | 1:33.50 | |||||
6 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 46.01 | 1:35.15 | |||||
7 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 46.50 | 1:37.20 | |||||
8 | Josefin Enström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.03 | 1:37.36 | |||||
9 | Sefanit Rezene | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.68 | 1:38.06 | |||||
10 | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.45 | 1:40.04 | |||||
11 | Diana Jansson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.62 | 1:40.44 | |||||
12 | Johanna Orr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 48.07 | 1:40.59 | |||||
13 | Erica Eneström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.89 | 1:40.67 | |||||
14 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 47.29 | 1:40.92 | |||||
15 | Malin Ingvarsson | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.47 | 1:41.15 | |||||
16 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.13 | 1:41.30 | |||||
17 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 48.50 | 1:41.78 | |||||
18 | Emelie Löfström | 1998 | Tyresö Simsällskap | 48.03 | 1:41.96 | |||||
19 | Paulina Lennartson | 1999 | Spårvägens Simförening | 48.44 | 1:42.48 | |||||
20 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.76 | 1:42.96 | |||||
21 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 50.14 | 1:45.25 | |||||
22 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 50.70 | 1:45.48 | |||||
23 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 51.88 | 1:46.04 | |||||
24 | Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | Spårvägens Simförening | 50.08 | 1:46.15 | |||||
25 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 50.74 | 1:46.21 | |||||
26 | Jessica Enström | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.24 | 1:46.46 | |||||
27 | Dimi Poutos | 1999 | Tyresö Simsällskap | 50.99 | 1:46.51 | |||||
28 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.15 | 1:48.27 | |||||
29 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 50.82 | 1:48.29 | |||||
30 | Ellen Forsling | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.90 | 1:50.57 | |||||
31 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 52.33 | 1:50.82 | |||||
32 | Katarina Häglund | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.49 | 1:51.13 | |||||
33 | Josephine Spångberg | 1999 | Södertörns Simsällskap | 50.88 | 1:51.41 | |||||
34 | Adriana Eyob | 1999 | Södertörns Simsällskap | 52.22 | 1:52.36 | |||||
35 | Elvira Holmgren | 1999 | Södertörns Simsällskap | 53.75 | 1:55.06 | |||||
36 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 53.14 | 1:55.40 | |||||
37 | Elisa Holguin | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.55 | 1:55.97 | |||||
38 | Rebecca Lones | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.90 | 1:58.55 | |||||
39 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 54.74 | 1:58.62 | |||||
40 | Erica Jaensson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 57.18 | 1:59.56 | |||||
41 | Shahro Mousavi | 1998 | Södertörns Simsällskap | 58.61 | 2:00.61 | |||||
42 | Josefine Koppanen | 1999 | Södertörns Simsällskap | 1:00.05 | 2:06.19 | |||||
- | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Elina Bjällås | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Gabriella Soumi | 1998 | Blå Bandets simklubb | DSQ | ||||||
- | Ayan Mahamud | 1999 | Blå Bandets simklubb | DSQ | ||||||
- | Amanda Sörensen | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.93 | 1:27.56 | |||||
2 | Nicki Poutos | 1997 | Tyresö Simsällskap | 42.14 | 1:28.64 | |||||
3 | Anna Heuer | 1997 | Tyresö Simsällskap | 44.95 | 1:34.47 | |||||
4 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 44.09 | 1:34.78 | |||||
5 | Nathalie Johnsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.29 | 1:35.99 | |||||
6 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 45.68 | 1:36.01 | |||||
7 | Ella Jonsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.73 | 1:36.06 | |||||
8 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 46.64 | 1:36.79 | |||||
9 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.81 | 1:37.44 | |||||
10 | Josefin Holmström | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.75 | 1:42.99 | |||||
11 | Lovisa Malmberg | 1997 | Turebergs Simklubb | 50.46 | 1:44.78 | |||||
12 | Elsa Wislander Jansson | 1997 | Turebergs Simklubb | 50.83 | 1:46.05 | |||||
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Yvonne Persson | 1988 | Ösmo Simsällskap | 37.96 | 1:22.51 | |||||
2 | Fanny Rehnsbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 41.84 | 1:29.65 | |||||
3 | Ulrica Söderqvist | 1994 | Ösmo Simsällskap | 42.97 | 1:32.64 | |||||
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.09 | 1:28.73 | |||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.85 | 1:29.97 | |||||
3 | Adel Araya | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.93 | 1:32.81 | |||||
4 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.04 | 1:32.86 | |||||
5 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 46.38 | 1:39.28 | |||||
6 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.24 | 1:39.91 | |||||
7 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 46.85 | 1:40.16 | |||||
8 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 47.59 | 1:42.60 | |||||
9 | David Nordin | 1998 | Turebergs Simklubb | 49.30 | 1:45.12 | |||||
10 | Alexander Dahlén | 1998 | Tyresö Simsällskap | 50.76 | 1:48.65 | |||||
11 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 53.47 | 1:48.91 | |||||
12 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 52.61 | 1:49.46 | |||||
13 | Thimmy Wallmon | 1998 | Tyresö Simsällskap | 51.23 | 1:49.53 | |||||
14 | Borislkav Simic | 1998 | Blå Bandets simklubb | 52.52 | 1:50.94 | |||||
15 | David Talanov | 1998 | Södertörns Simsällskap | 54.32 | 1:51.26 | |||||
16 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 53.20 | 1:51.76 | |||||
17 | Victor Hahn | 1999 | Spårvägens Simförening | 55.46 | 1:56.58 | |||||
18 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 56.68 | 1:57.63 | |||||
19 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 56.31 | 1:59.57 | |||||
20 | Asger Nyholm | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 57.78 | 1:59.90 | |||||
21 | Emerick Trieton | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 57.84 | 2:00.33 | |||||
22 | Markus Bitar | 1999 | Blå Bandets simklubb | 1:02.05 | 2:10.93 | |||||
- | William Wennberg-Adevik | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.22 | 1:20.50 | |||||
2 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.31 | 1:20.58 | |||||
3 | Arvin Shamlou | 1997 | Blå Bandets simklubb | 40.22 | 1:23.82 | |||||
4 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.96 | 1:30.96 | |||||
5 | Aran Awnar | 1996 | Blå Bandets simklubb | 43.36 | 1:32.14 | |||||
6 | Johan Persson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.99 | 1:33.05 | |||||
7 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 46.18 | 1:36.81 | |||||
8 | Johan Luhr | 1997 | Södertörns Simsällskap | 45.25 | 1:40.17 | |||||
9 | Marcus Jansson | 1997 | Tyresö Simsällskap | 46.80 | 1:41.99 | |||||
10 | Gustav Fitger | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.33 | 1:43.84 | |||||
- | Aidan Gärdlund | 1996 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.12 | 1:19.93 | |||||
2 | Filip Nordmark | 1995 | Tyresö Simsällskap | 39.23 | 1:22.79 | |||||
3 | Peter Wallin | 1992 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.83 | 1:26.28 | |||||
4 | Björn Löfdahl | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.69 | 1:27.89 | |||||
Gren 9, 4X50m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saltsjöb Damer | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:04.31 | ||||||
Emilia Herlitz | 1997 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Ida Svensson | 1997 | 34.00 | 1:03.87 | |||||||
Alexandra Nilsson | 1998 | 32.42 | 1:36.29 | |||||||
Maria Lunusjkin | 1993 | 28.02 | 2:04.31 | |||||||
2 | Polisen D Lag 1, 1995 | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:05.56 | ||||||
Claudia Lienert | 1996 | 30.83 | 30.83 | |||||||
Ayleen Burt | 1997 | 31.82 | 1:02.65 | |||||||
Ida Pettersson | 1999 | 31.31 | 1:33.96 | |||||||
Josefine Gidlöf | 1997 | 31.60 | 2:05.56 | |||||||
3 | Ösmo SS Damer | 1995 | Ösmo Simsällskap | 2:08.95 | ||||||
Yvonne Persson | 1988 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Fanny Rehnsbo | 1993 | 34.13 | 1:03.91 | |||||||
Tess Rickham | 1995 | 32.23 | 1:36.14 | |||||||
Ulrica Söderqvist | 1994 | 32.81 | 2:08.95 | |||||||
4 | Spårvägen Sim Lag 1 D | 1995 | Spårvägens Simförening | 2:10.31 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Moa Lindahl | 1999 | 33.17 | 1:07.82 | |||||||
Julia Nilsson | 1999 | 32.33 | 1:40.15 | |||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 30.16 | 2:10.31 | |||||||
5 | Tureberg Damer | 1995 | Turebergs Simklubb | 2:13.27 | ||||||
Beatrice Vezzoli | 1998 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Anna Olsson | 1997 | 33.81 | 1:06.63 | |||||||
Josephine Andreasson | 1999 | 35.77 | 1:42.40 | |||||||
Nanna Nissar - Borg | 1996 | 30.87 | 2:13.27 | |||||||
6 | Polisen D Lag 2 | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:13.47 | ||||||
Nathalie Grigorenko | 1997 | 32.81 | 32.81 | |||||||
Linda von Fircks | 1998 | 32.56 | 1:05.37 | |||||||
Hanna Lundberg | 1998 | 32.97 | 1:38.34 | |||||||
Jessica Mattsson Ceccon | 1996 | 35.13 | 2:13.47 | |||||||
7 | Södertörn Damer Lag 1 | 1995 | Södertörns Simsällskap | 2:20.53 | ||||||
Anna Reinholdz | 1999 | 35.18 | 35.18 | |||||||
Josefin Öster | 1997 | 33.80 | 1:08.98 | |||||||
Angelica Agdur | 1997 | 36.36 | 1:45.34 | |||||||
Lena Westerlund | 1998 | 35.19 | 2:20.53 | |||||||
8 | Gss Lag 1 Damer | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:21.26 | ||||||
Josefin Holmström | 1996 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Josefin Ström | 1995 | 35.95 | 1:11.74 | |||||||
Ella Jonsson | 1996 | 28.26 | 1:40.00 | |||||||
Nathalie Johnsson | 1996 | 41.26 | 2:21.26 | |||||||
9 | Spårvägen Lag 2 D | 1995 | Spårvägens Simförening | 2:22.63 | ||||||
Aline Agnvall | 1997 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Julia Krieger | 1997 | 34.44 | 1:08.59 | |||||||
Sara Nyström | 1997 | 34.91 | 1:43.50 | |||||||
Sofie Weibull | 1997 | 39.13 | 2:22.63 | |||||||
10 | Spårvägen Lag 3 D | 1995 | Spårvägens Simförening | 2:24.40 | ||||||
Hanna Westerberg | 1997 | 37.53 | 37.53 | |||||||
Julia Forsgren | 1996 | 36.56 | 1:14.09 | |||||||
Nina Bring | 1999 | 35.48 | 1:49.57 | |||||||
Carolina Hagman | 1998 | 34.83 | 2:24.40 | |||||||
11 | Gss Lag 2 Damer | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:24.83 | ||||||
Diana Jansson | 1998 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Sandra Persson | 1998 | 37.21 | 1:13.41 | |||||||
Sophie Elväng | 1997 | 32.69 | 1:46.10 | |||||||
Filippa Högberg-Klang | 1999 | 38.73 | 2:24.83 | |||||||
12 | Älvsjö AIK Damer | 1995 | Älvsjö AIK Fritid | 2:32.30 | ||||||
Kanilla Svensson-Kåsarani | 1996 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Felicia Öhlen | 1998 | 40.08 | 1:14.80 | |||||||
Julia Ekström | 1997 | 37.35 | 1:52.15 | |||||||
Hedda Wettergren | 1999 | 40.15 | 2:32.30 | |||||||
13 | Spårvägen Lag 4 | 1995 | Spårvägens Simförening | 2:34.30 | ||||||
Isolde Mohlin | 1997 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Elina Bjällås | 1998 | 36.44 | 1:10.59 | |||||||
Amanda Sörensen | 1999 | 43.10 | 1:53.69 | |||||||
Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | 40.61 | 2:34.30 | |||||||
14 | Blå Bandet Dam | 1996 | Blå Bandets simklubb | 2:36.98 | ||||||
Ines Sahuric | 1998 | 35.63 | 35.63 | |||||||
Gabriella Soumi | 1998 | 44.01 | 1:19.64 | |||||||
Amina Abderahman | 1996 | 39.16 | 1:58.80 | |||||||
Melike Erdogan | 1997 | 38.18 | 2:36.98 | |||||||
15 | Södertörn Damer Lag 2 | 1995 | Södertörns Simsällskap | 2:44.09 | ||||||
Josefin Sehmi | 1999 | 36.91 | 36.91 | |||||||
Josefine Koppanen | 1999 | 43.26 | 1:20.17 | |||||||
Cornelia Sjöblom | 1999 | 44.44 | 2:04.61 | |||||||
Adriana Eyob | 1999 | 39.48 | 2:44.09 | |||||||
16 | Gss Lag 3 Damer | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:44.52 | ||||||
Elin Dau Neuman | 1998 | 37.50 | 37.50 | |||||||
Elisa Holguin | 1999 | 41.67 | 1:19.17 | |||||||
Rebecca Lones | 1998 | 45.60 | 2:04.77 | |||||||
Anneli Bovin-Chapple | 1998 | 39.75 | 2:44.52 | |||||||
17 | Gss Lag 4 Damer | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:46.74 | ||||||
Ellen Jansen | 1999 | 40.70 | 40.70 | |||||||
Andrea Kollberg | 1999 | 45.65 | 1:26.35 | |||||||
Matilda Högberg-Klang | 2000 | 39.44 | 2:05.79 | |||||||
Molly Ewmar | 1999 | 40.95 | 2:46.74 | |||||||
- | Polisen D Lag 3 | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Amanda Orpana | 1995 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Gren 10, 4X50m Medley Herrar, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saltsjöb Herrar | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:04.05 | ||||||
Fabian Bergman | 1994 | 28.52 | 28.52 | |||||||
Magnus Du Rietz | 1969 | 35.71 | 1:04.23 | |||||||
Björn Modée | 1962 | 30.71 | 1:34.94 | |||||||
David Urumovic | 1991 | 29.11 | 2:04.05 | |||||||
2 | Polisen H Lag 1,1995 | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:11.27 | ||||||
Killian Walsh | 1998 | 34.90 | 34.90 | |||||||
Alexander Gabri | 1997 | 37.02 | 1:11.92 | |||||||
Karim Aamer | 1992 | 30.76 | 1:42.68 | |||||||
Martin Blomquist | 1997 | 28.59 | 2:11.27 | |||||||
3 | Tureberg Herrar 1 | 1995 | Turebergs Simklubb | 2:24.34 | ||||||
David Nordin | 1998 | 42.94 | 42.94 | |||||||
Hugo Eriksson | 1999 | 42.78 | 1:25.72 | |||||||
Emil Forsberg | 1995 | 31.17 | 1:56.89 | |||||||
Alexander Tofilovski | 1994 | 27.45 | 2:24.34 | |||||||
4 | Gss Lag 1 Herrar | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:25.86 | ||||||
Christopher Johnsson | 1998 | 39.75 | 39.75 | |||||||
Peter Wallin | 1992 | 38.91 | 1:18.66 | |||||||
Anton Kollberg | 1995 | 32.92 | 1:51.58 | |||||||
David Egholt | 1994 | 34.28 | 2:25.86 | |||||||
5 | Polisen H Lag 2 | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:27.09 | ||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 38.60 | 38.60 | |||||||
Martin Falk | 1999 | 43.79 | 1:22.39 | |||||||
Christian Backman | 1995 | 32.67 | 1:55.06 | |||||||
Christian Norberg | 1998 | 32.03 | 2:27.09 | |||||||
6 | Saltsjöb Herrar [1996] | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:30.12 | ||||||
Elias Altman | 1998 | 35.94 | 35.94 | |||||||
William Svalander | 1998 | 42.47 | 1:18.41 | |||||||
Andreas Strandt | 1997 | 36.16 | 1:54.57 | |||||||
Simon Gipperth | 1998 | 35.55 | 2:30.12 | |||||||
7 | Södertörn Herrar Lag 1 | 1995 | Södertörns Simsällskap | 2:34.58 | ||||||
Kevin Ballchand | 1999 | 41.82 | 41.82 | |||||||
Zack Abelsson | 1998 | 46.31 | 1:28.13 | |||||||
Viktor Jändel | 1996 | 35.19 | 2:03.32 | |||||||
Johan Luhr | 1997 | 31.26 | 2:34.58 | |||||||
8 | Gss Lag 2 Herrar | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:41.90 | ||||||
Björn Löfdahl | 1995 | 40.92 | 40.92 | |||||||
Jesper Larsson | 1996 | 43.49 | 1:24.41 | |||||||
Hugo Strandberg | 1999 | 45.66 | 2:10.07 | |||||||
Felipe Holguin | 1997 | 31.83 | 2:41.90 | |||||||
9 | Blå Bandet Herrar | 1996 | Blå Bandets simklubb | 2:44.70 | ||||||
Adan Awnar | 1998 | 48.75 | 48.75 | |||||||
Arvin Shamlou | 1997 | 37.56 | 1:26.31 | |||||||
Aran Awnar | 1996 | 38.88 | 2:05.19 | |||||||
Mohammed Erdogan | 1995 | 39.51 | 2:44.70 | |||||||
10 | Spårvägen Lag 1 H | 1995 | Spårvägens Simförening | 2:44.90 | ||||||
Nils Nordh | 1999 | 45.23 | 45.23 | |||||||
Filip Alvgren | 1997 | 45.64 | 1:30.87 | |||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 36.03 | 2:06.90 | |||||||
Alex Peschel | 1998 | 38.00 | 2:44.90 | |||||||
11 | Södertörn Herrar Lag 2 | 1995 | Södertörns Simsällskap | 2:55.99 | ||||||
William Wennberg-Adevik | 1999 | 43.31 | 43.31 | |||||||
Aidan Gärdlund | 1996 | 48.02 | 1:31.33 | |||||||
Emil Wikell | 1999 | 45.33 | 2:16.66 | |||||||
David Talanov | 1998 | 39.33 | 2:55.99 | |||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 38.42 | ||||||
2 | Maria Tolkatcheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 40.11 | ||||||
3 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.45 | ||||||
4 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 40.55 | ||||||
5 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.17 | ||||||
6 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.36 | ||||||
7 | Pernilla Hultberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 41.79 | ||||||
8 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.19 | ||||||
9 | Maja Holmgren | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.50 | ||||||
10 | Sara Kuhner | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.60 | ||||||
11 | Elina Bjällås | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.90 | ||||||
12 | Ronja Mcdonald | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.12 | ||||||
13 | Sefanit Rezene | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.24 | ||||||
14 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.28 | ||||||
15 | Victoria Taylor | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.81 | ||||||
16 | Carolina Hagman | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.89 | ||||||
17 | Ines Sahuric | 1998 | Blå Bandets simklubb | 44.33 | ||||||
18 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.00 | ||||||
19 | Agnes Wallén | 1998 | Turebergs Simklubb | 45.08 | ||||||
20 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 45.98 | ||||||
21 | Mathilda Hallberg | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 46.09 | ||||||
22 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 46.57 | ||||||
23 | Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.83 | ||||||
24 | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.21 | ||||||
25 | Hedda Wettergren | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 48.96 | ||||||
26 | Sara Björkman | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.69 | ||||||
27 | Molly Ewmar | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.43 | ||||||
28 | Felicia Öhlen | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 50.93 | ||||||
29 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.09 | ||||||
30 | Alma Ochank-Björk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.15 | ||||||
31 | Matilda Månsson | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 51.78 | ||||||
32 | Ida Johansson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 51.87 | ||||||
33 | Ellen Jansen | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.98 | ||||||
34 | Ananya Dua | 1999 | Turebergs Simklubb | 52.24 | ||||||
35 | Amanda Sörensen | 1999 | Spårvägens Simförening | 52.68 | ||||||
36 | Ayan Mahamud | 1999 | Blå Bandets simklubb | 53.92 | ||||||
37 | Molly Asklund | 1999 | Tyresö Simsällskap | 54.00 | ||||||
38 | Anneli Bovin-Chapple | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.23 | ||||||
39 | Josefine Koppanen | 1999 | Södertörns Simsällskap | 54.37 | ||||||
40 | Bethel Lemma | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 56.12 | ||||||
41 | Andrea Kollberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 58.06 | ||||||
42 | Maria Blom | 1999 | Södertörns Simsällskap | 1:00.70 | ||||||
43 | Hanna Mohamed | 1998 | Blå Bandets simklubb | 1:01.71 | ||||||
44 | Gabriella Soumi | 1998 | Blå Bandets simklubb | 1:02.24 | ||||||
- | Cornelia Sjöblom | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecca Lones | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.92 | ||||||
2 | Erica Wågström | 1996 | Tyresö Simsällskap | 35.95 | ||||||
3 | Ida Svensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.77 | ||||||
4 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.96 | ||||||
5 | Linnea Norman | 1997 | Tyresö Simsällskap | 38.03 | ||||||
6 | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.56 | ||||||
7 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 39.35 | ||||||
8 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.62 | ||||||
9 | Nathalie Johnsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.15 | ||||||
10 | Sophie Elväng | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.72 | ||||||
11 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.26 | ||||||
12 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 41.54 | ||||||
13 | Isolde Mohlin | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.68 | ||||||
14 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.29 | ||||||
15 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 42.46 | ||||||
16 | Julia Krieger | 1997 | Spårvägens Simförening | 42.61 | ||||||
17 | Josefin Holmström | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.98 | ||||||
18 | Julia Forsgren | 1996 | Spårvägens Simförening | 44.51 | ||||||
19 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 44.66 | ||||||
20 | Julia Ekström | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 45.14 | ||||||
21 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.40 | ||||||
22 | Amina Abderahman | 1996 | Blå Bandets simklubb | 47.39 | ||||||
23 | Melike Erdogan | 1997 | Blå Bandets simklubb | 53.79 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tess Rickham | 1995 | Ösmo Simsällskap | 37.93 | ||||||
2 | Towe Hjelmar | 1993 | Tyresö Simsällskap | 38.38 | ||||||
3 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.41 | ||||||
4 | Josefin Ström | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.75 | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.28 | ||||||
2 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.52 | ||||||
3 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.19 | ||||||
4 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.92 | ||||||
5 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.48 | ||||||
6 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.23 | ||||||
7 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.75 | ||||||
8 | Christopher Johnsson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.42 | ||||||
9 | Henrik Postlind | 1998 | Turebergs Simklubb | 40.51 | ||||||
10 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.19 | ||||||
11 | Ilja Bondarev | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.26 | ||||||
12 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.77 | ||||||
13 | William Wennberg-Adevik | 1999 | Södertörns Simsällskap | 45.33 | ||||||
14 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 45.98 | ||||||
15 | Eric Fant | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.76 | ||||||
16 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.81 | ||||||
17 | William Bernefjell | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.25 | ||||||
18 | Teodor Eliasson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 49.30 | ||||||
19 | Markus Bitar | 1999 | Blå Bandets simklubb | 50.01 | ||||||
20 | Victor Hahn | 1999 | Spårvägens Simförening | 50.57 | ||||||
21 | Adan Awnar | 1998 | Blå Bandets simklubb | 52.08 | ||||||
22 | Samir Samahunov | 1998 | Blå Bandets simklubb | 52.44 | ||||||
23 | Asger Nyholm | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.62 | ||||||
24 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 55.49 | ||||||
25 | Dilmon Issa | 1999 | Blå Bandets simklubb | 56.14 | ||||||
- | Nils Nordh | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.18 | ||||||
2 | Arvin Shamlou | 1997 | Blå Bandets simklubb | 37.69 | ||||||
3 | Christian Scheid | 1997 | Tyresö Simsällskap | 38.30 | ||||||
4 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.04 | ||||||
5 | Lukas Månsson | 1996 | Älvsjö AIK Fritid | 39.48 | ||||||
6 | Erik Storå | 1996 | Södertörns Simsällskap | 41.29 | ||||||
7 | Aran Awnar | 1996 | Blå Bandets simklubb | 41.71 | ||||||
8 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.76 | ||||||
9 | Gustav Fitger | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.21 | ||||||
10 | Marcus Carlenstam | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.68 | ||||||
11 | Aidan Gärdlund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 45.97 | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.92 | ||||||
2 | Anton Kollberg | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.03 | ||||||
3 | Karim Aamer | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.54 | ||||||
4 | Peter Wallin | 1992 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.33 | ||||||
5 | Björn Löfdahl | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.54 | ||||||
6 | Mohammed Erdogan | 1995 | Blå Bandets simklubb | 53.70 | ||||||
- | David Egholt | 1994 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 36.96 | 1:19.97 | |||||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.33 | 1:26.68 | |||||
3 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.91 | 1:26.81 | |||||
4 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 44.97 | 1:35.46 | |||||
5 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.61 | 1:35.60 | |||||
6 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.84 | 1:35.71 | |||||
7 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 43.49 | 1:39.14 | |||||
8 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 47.52 | 1:44.96 | |||||
- | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.39 | 1:15.20 | |||||
- | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.06 | 1:08.74 | |||||
2 | Yvonne Persson | 1988 | Ösmo Simsällskap | 32.48 | 1:12.35 | |||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.90 | 1:23.22 | |||||
2 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.52 | 1:28.88 | |||||
3 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 43.81 | 1:41.38 | |||||
4 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 48.97 | 1:48.44 | |||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 37.92 | 1:23.14 | |||||
2 | Felipe Holguin | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.31 | 1:35.52 | |||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.98 | 1:07.65 | |||||
2 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.18 | 1:17.59 | |||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Bolling | 1996 | Tyresö Simsällskap | 40.16 | ||||||
2 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.79 | ||||||
3 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 44.22 | ||||||
4 | Nathalie Johnsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.37 | ||||||
5 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 44.62 | ||||||
6 | Ella Jonsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.79 | ||||||
7 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.88 | ||||||
8 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 48.58 | ||||||
9 | Josefin Holmström | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.22 | ||||||
10 | Julia Krieger | 1997 | Spårvägens Simförening | 49.30 | ||||||
11 | Elsa Wislander Jansson | 1997 | Turebergs Simklubb | 50.15 | ||||||
12 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 50.73 | ||||||
13 | Amina Abderahman | 1996 | Blå Bandets simklubb | 51.17 | ||||||
14 | Melike Erdogan | 1997 | Blå Bandets simklubb | 59.42 | ||||||
- | Angelica Agdur | 1997 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Yvonne Persson | 1988 | Ösmo Simsällskap | 37.75 | ||||||
2 | Fanny Rehnsbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 39.48 | ||||||
3 | Ulrica Söderqvist | 1994 | Ösmo Simsällskap | 42.85 | ||||||
4 | Linn Feuk | 1994 | Djurö-Vindö Idrottsförening | 45.49 | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.56 | ||||||
2 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.58 | ||||||
3 | Ronja Mcdonald | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.73 | ||||||
4 | Josefin Enström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.48 | ||||||
5 | Diana Jansson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.16 | ||||||
6 | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.12 | ||||||
7 | Elina Bjällås | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.33 | ||||||
8 | Mathilda Hallberg | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 47.68 | ||||||
9 | Paulina Lennartson | 1999 | Spårvägens Simförening | 47.79 | ||||||
10 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 47.82 | ||||||
11 | Maja Holmgren | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.49 | ||||||
12 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 49.18 | ||||||
13 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 49.57 | ||||||
14 | Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | Spårvägens Simförening | 49.62 | ||||||
15 | Ananya Dua | 1999 | Turebergs Simklubb | 50.69 | ||||||
16 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.75 | ||||||
17 | Ines Sahuric | 1998 | Blå Bandets simklubb | 50.88 | ||||||
18 | Rebecca Lones | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.23 | ||||||
19 | Elvira Holmgren | 1999 | Södertörns Simsällskap | 51.61 | ||||||
20 | Agnes Wallén | 1998 | Turebergs Simklubb | 51.97 | ||||||
21 | Elisa Holguin | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.05 | ||||||
22 | Adriana Eyob | 1999 | Södertörns Simsällskap | 52.70 | ||||||
23 | Hedda Wettergren | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 53.05 | ||||||
24 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 53.10 | ||||||
25 | Elin Linder | 1999 | Turebergs Simklubb | 53.90 | ||||||
26 | Molly Ewmar | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 55.53 | ||||||
27 | Felicia Öhlen | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 56.01 | ||||||
28 | Matilda Månsson | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 56.22 | ||||||
29 | Shahro Mousavi | 1998 | Södertörns Simsällskap | 56.46 | ||||||
30 | Elin Dau Neuman | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 57.20 | ||||||
31 | Bethel Lemma | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 57.52 | ||||||
32 | Josefine Koppanen | 1999 | Södertörns Simsällskap | 58.52 | ||||||
33 | Ida Johansson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 58.65 | ||||||
34 | Julia Hammarström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 58.71 | ||||||
35 | Amanda Sörensen | 1999 | Spårvägens Simförening | 59.95 | ||||||
36 | Molly Asklund | 1999 | Tyresö Simsällskap | 1:00.80 | ||||||
37 | Maria Blom | 1999 | Södertörns Simsällskap | 1:04.11 | ||||||
38 | Ayan Mahamud | 1999 | Blå Bandets simklubb | 1:06.37 | ||||||
- | Gabriella Soumi | 1998 | Blå Bandets simklubb | DSQ | ||||||
- | Alexandra Johansson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Ellen Jansen | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erica Eneström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Hanna Mohamed | 1998 | Blå Bandets simklubb | DSQ | ||||||
- | Sandra Feuk | 1998 | Djurö-Vindö Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Anneli Bovin-Chapple | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Husberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | 37.45 | ||||||
2 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.51 | ||||||
3 | Jesper Larsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.07 | ||||||
4 | Aran Awnar | 1996 | Blå Bandets simklubb | 42.60 | ||||||
5 | Johan Luhr | 1997 | Södertörns Simsällskap | 43.86 | ||||||
6 | Lukas Månsson | 1996 | Älvsjö AIK Fritid | 47.68 | ||||||
7 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 49.23 | ||||||
8 | Gustav Fitger | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.96 | ||||||
9 | Erik Storå | 1996 | Södertörns Simsällskap | 50.05 | ||||||
- | Arvin Shamlou | 1997 | Blå Bandets simklubb | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.67 | ||||||
2 | Karim Aamer | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.01 | ||||||
3 | Magnus Lignell | 1992 | Djurö-Vindö Idrottsförening | 44.43 | ||||||
4 | David Egholt | 1994 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.10 | ||||||
- | Mohammed Erdogan | 1995 | Blå Bandets simklubb | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.64 | ||||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.06 | ||||||
3 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.05 | ||||||
4 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.25 | ||||||
5 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 47.89 | ||||||
6 | Henrik Postlind | 1998 | Turebergs Simklubb | 48.55 | ||||||
7 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 50.46 | ||||||
8 | Samir Samahunov | 1998 | Blå Bandets simklubb | 53.44 | ||||||
9 | Victor Hahn | 1999 | Spårvägens Simförening | 54.09 | ||||||
10 | Asger Nyholm | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.85 | ||||||
11 | Teodor Eliasson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 56.68 | ||||||
12 | Max Sandberg | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 56.86 | ||||||
13 | Adan Awnar | 1998 | Blå Bandets simklubb | 57.16 | ||||||
14 | Nils Nordh | 1999 | Spårvägens Simförening | 57.43 | ||||||
15 | Dilmon Issa | 1999 | Blå Bandets simklubb | 58.20 | ||||||
16 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 58.68 | ||||||
17 | Eric Fant | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:00.46 | ||||||
- | Filip Chamoun | 1999 | Blå Bandets simklubb | DSQ | ||||||
- | Markus Bitar | 1999 | Blå Bandets simklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.50 | 1:08.70 | |||||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.99 | 1:09.52 | |||||
3 | Maria Tolkatcheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 34.33 | 1:11.09 | |||||
4 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.23 | 1:13.48 | |||||
5 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 35.95 | 1:13.85 | |||||
6 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.44 | 1:14.20 | |||||
7 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.63 | 1:14.52 | |||||
8 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 36.53 | 1:15.32 | |||||
9 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 36.92 | 1:16.96 | |||||
10 | Pernilla Hultberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 38.66 | 1:17.56 | |||||
11 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.15 | 1:17.90 | |||||
12 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.39 | 1:18.09 | |||||
13 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.41 | 1:18.50 | |||||
14 | Josefin Enström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.60 | 1:18.60 | |||||
15 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 37.60 | 1:18.66 | |||||
16 | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.32 | 1:19.07 | |||||
17 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.99 | 1:19.76 | |||||
18 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.53 | 1:20.43 | |||||
19 | Carolina Hagman | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.58 | 1:20.44 | |||||
20 | Sefanit Rezene | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.75 | 1:20.92 | |||||
21 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.68 | 1:21.13 | |||||
22 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.86 | 1:21.32 | |||||
23 | Sara Kuhner | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.67 | 1:21.71 | |||||
24 | Ines Sahuric | 1998 | Blå Bandets simklubb | 40.87 | 1:21.95 | |||||
25 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.93 | 1:22.20 | |||||
26 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.74 | 1:22.22 | |||||
27 | Elina Bjällås | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.08 | 1:24.52 | |||||
28 | Shahro Mousavi | 1998 | Södertörns Simsällskap | 42.09 | 1:26.43 | |||||
29 | Elin Dau Neuman | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.44 | 1:26.66 | |||||
30 | Johanna Orr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.34 | 1:26.77 | |||||
31 | Maja Holmgren | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.04 | 1:28.29 | |||||
32 | Alexandra Johansson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.22 | 1:31.05 | |||||
33 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.29 | 1:31.16 | |||||
34 | Adriana Eyob | 1999 | Södertörns Simsällskap | 42.92 | 1:31.20 | |||||
35 | Erica Eneström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.52 | 1:31.38 | |||||
36 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.80 | 1:32.35 | |||||
37 | Hedda Wettergren | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 44.00 | 1:32.49 | |||||
38 | Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | Spårvägens Simförening | 44.51 | 1:32.94 | |||||
39 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 45.06 | 1:34.52 | |||||
40 | Katarina Häglund | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.37 | 1:34.67 | |||||
41 | Elisa Holguin | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.09 | 1:35.12 | |||||
42 | Josephine Spångberg | 1999 | Södertörns Simsällskap | 45.33 | 1:39.29 | |||||
43 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.91 | 1:39.36 | |||||
44 | Gabriella Soumi | 1998 | Blå Bandets simklubb | 49.26 | 1:41.32 | |||||
45 | Hanna Mohamed | 1998 | Blå Bandets simklubb | 47.97 | 1:41.40 | |||||
46 | Elvira Holmgren | 1999 | Södertörns Simsällskap | 48.56 | 1:42.78 | |||||
47 | Josefine Koppanen | 1999 | Södertörns Simsällskap | 49.42 | 1:42.93 | |||||
48 | Amanda Sörensen | 1999 | Spårvägens Simförening | 48.04 | 1:43.41 | |||||
49 | Cornelia Sjöblom | 1999 | Södertörns Simsällskap | 48.53 | 1:44.60 | |||||
50 | Ayan Mahamud | 1999 | Blå Bandets simklubb | 50.41 | 1:47.20 | |||||
51 | Maria Blom | 1999 | Södertörns Simsällskap | 56.69 | 2:01.94 | |||||
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 33.16 | 1:08.42 | |||||
2 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.70 | 1:08.45 | |||||
3 | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.80 | 1:08.99 | |||||
4 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.51 | 1:09.79 | |||||
5 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 34.02 | 1:10.55 | |||||
6 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.94 | 1:10.69 | |||||
7 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.07 | 1:11.73 | |||||
8 | Ida Svensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.87 | 1:13.30 | |||||
9 | Nathalie Johnsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.72 | 1:17.83 | |||||
10 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 37.35 | 1:17.84 | |||||
11 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.85 | 1:18.17 | |||||
12 | Linnea Norman | 1997 | Tyresö Simsällskap | 38.23 | 1:19.18 | |||||
13 | Josefin Holmström | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.40 | 1:19.36 | |||||
14 | Ella Jonsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.63 | 1:19.68 | |||||
15 | Julia Ekström | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 40.01 | 1:21.87 | |||||
16 | Julia Forsgren | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.76 | 1:23.73 | |||||
17 | Elsa Wislander Jansson | 1997 | Turebergs Simklubb | 43.21 | 1:29.96 | |||||
18 | Melike Erdogan | 1997 | Blå Bandets simklubb | 42.31 | 1:32.06 | |||||
19 | Amina Abderahman | 1996 | Blå Bandets simklubb | 45.01 | 1:38.71 | |||||
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Towe Hjelmar | 1993 | Tyresö Simsällskap | 33.24 | 1:08.38 | |||||
2 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.71 | 1:13.46 | |||||
3 | Tess Rickham | 1995 | Ösmo Simsällskap | 34.41 | 1:14.93 | |||||
4 | Linn Feuk | 1994 | Djurö-Vindö Idrottsförening | 35.82 | 1:15.96 | |||||
5 | Ulrica Söderqvist | 1994 | Ösmo Simsällskap | 35.91 | 1:16.89 | |||||
6 | Josefin Ström | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.92 | 1:23.74 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.61 | 1:06.22 | |||||
2 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.55 | 1:07.75 | |||||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.72 | 1:07.94 | |||||
4 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.34 | 1:08.86 | |||||
5 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.47 | 1:10.15 | |||||
6 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.91 | 1:11.90 | |||||
7 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.22 | 1:13.04 | |||||
8 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.20 | 1:13.18 | |||||
9 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.63 | 1:14.16 | |||||
10 | Adel Araya | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.73 | 1:15.18 | |||||
10 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.70 | 1:15.18 | |||||
12 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 36.15 | 1:18.24 | |||||
13 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.52 | 1:19.39 | |||||
14 | Christopher Johnsson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.54 | 1:20.56 | |||||
15 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 38.81 | 1:21.22 | |||||
16 | Henrik Postlind | 1998 | Turebergs Simklubb | 38.97 | 1:21.49 | |||||
17 | Ilja Bondarev | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.52 | 1:23.81 | |||||
18 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.79 | 1:24.95 | |||||
19 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.31 | 1:25.86 | |||||
20 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.06 | 1:26.29 | |||||
21 | Asger Nyholm | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.90 | 1:26.49 | |||||
22 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 42.25 | 1:26.82 | |||||
23 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.21 | 1:28.13 | |||||
24 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 42.14 | 1:28.52 | |||||
25 | Thimmy Wallmon | 1998 | Tyresö Simsällskap | 43.46 | 1:29.71 | |||||
26 | William Wennberg-Adevik | 1999 | Södertörns Simsällskap | 43.10 | 1:32.22 | |||||
27 | Adan Awnar | 1998 | Blå Bandets simklubb | 44.64 | 1:33.96 | |||||
28 | Samir Samahunov | 1998 | Blå Bandets simklubb | 46.04 | 1:34.55 | |||||
29 | Nils Nordh | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.01 | 1:37.73 | |||||
30 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 44.20 | 1:39.05 | |||||
31 | Victor Hahn | 1999 | Spårvägens Simförening | 47.52 | 1:41.24 | |||||
32 | Filip Chamoun | 1999 | Blå Bandets simklubb | 49.36 | 1:42.18 | |||||
33 | Markus Bitar | 1999 | Blå Bandets simklubb | 49.53 | 1:42.97 | |||||
34 | Dilmon Issa | 1999 | Blå Bandets simklubb | 51.26 | 1:47.51 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.94 | 1:04.08 | |||||
2 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.66 | 1:08.13 | |||||
3 | Felipe Holguin | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.70 | 1:09.65 | |||||
4 | Arvin Shamlou | 1997 | Blå Bandets simklubb | 33.54 | 1:10.57 | |||||
5 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.57 | 1:11.19 | |||||
6 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.07 | 1:11.47 | |||||
7 | Johan Luhr | 1997 | Södertörns Simsällskap | 33.94 | 1:11.53 | |||||
8 | Jesper Larsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.31 | 1:11.62 | |||||
9 | Johan Persson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.01 | 1:16.17 | |||||
10 | Erik Storå | 1996 | Södertörns Simsällskap | 35.27 | 1:17.16 | |||||
11 | Aidan Gärdlund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.26 | 1:17.47 | |||||
12 | Christian Scheid | 1997 | Tyresö Simsällskap | 36.49 | 1:17.56 | |||||
13 | Gustav Fitger | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.04 | 1:18.14 | |||||
14 | Aran Awnar | 1996 | Blå Bandets simklubb | 36.89 | 1:19.85 | |||||
15 | Marcus Carlenstam | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.69 | 1:20.45 | |||||
16 | Marcus Jansson | 1997 | Tyresö Simsällskap | 37.98 | 1:21.40 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.35 | 1:01.44 | |||||
2 | Emil Forsberg | 1995 | Turebergs Simklubb | 30.25 | 1:02.15 | |||||
3 | Alexander Tofilovski | 1994 | Turebergs Simklubb | 30.13 | 1:02.36 | |||||
4 | Filip Nordmark | 1995 | Tyresö Simsällskap | 30.52 | 1:02.50 | |||||
5 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.15 | 1:04.65 | |||||
6 | Peter Wallin | 1992 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.30 | 1:05.86 | |||||
7 | Petter Karlow Herzog | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.04 | 1:05.92 | |||||
8 | Björn Löfdahl | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.90 | 1:13.42 | |||||
9 | David Egholt | 1994 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.78 | 1:16.65 | |||||
10 | Magnus Lignell | 1992 | Djurö-Vindö Idrottsförening | 36.27 | 1:16.86 | |||||
11 | Mohammed Erdogan | 1995 | Blå Bandets simklubb | 49.22 | 1:43.78 | |||||
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 43.16 | 1:32.88 | 2:27.72 | 3:09.61 | |||
2 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 42.68 | 1:28.86 | 2:27.09 | 3:11.10 | |||
3 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.49 | 1:29.06 | 2:29.48 | 3:12.38 | |||
4 | Ines Sahuric | 1998 | Blå Bandets simklubb | 44.47 | 1:37.51 | 2:39.19 | 3:23.79 | |||
5 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 53.69 | 1:46.16 | 2:53.46 | 3:42.48 | |||
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.48 | 1:21.24 | 2:10.23 | 2:48.01 | |||
2 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.57 | 1:19.38 | 2:11.59 | 2:52.48 | |||
3 | Ida Svensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.36 | 1:24.38 | 2:21.28 | 3:03.59 | |||
4 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 44.50 | 1:33.23 | 2:29.15 | 3:13.74 | |||
5 | Melike Erdogan | 1997 | Blå Bandets simklubb | 58.11 | 1:58.80 | 3:08.89 | 4:03.91 | |||
- | Elsa Wislander Jansson | 1997 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.74 | 1:10.77 | 1:56.70 | 2:31.73 | |||
2 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.67 | 1:31.14 | 2:26.19 | 3:06.87 | |||
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.71 | 1:22.95 | 2:12.66 | 2:52.32 | |||
2 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.57 | 1:21.37 | 2:16.37 | 2:54.02 | |||
3 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 40.65 | 1:27.50 | 2:23.40 | 3:02.29 | |||
4 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.43 | 1:27.73 | 2:23.79 | 3:03.27 | |||
5 | Adel Araya | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.02 | 1:36.16 | 2:26.31 | 3:08.99 | |||
6 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 46.94 | 1:38.75 | 2:45.49 | 3:25.80 | |||
7 | Markus Bitar | 1999 | Blå Bandets simklubb | 1:05.63 | 2:06.53 | 3:15.79 | 4:08.26 | |||
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.43 | 1:22.01 | 2:07.11 | 2:47.29 | |||
2 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 37.38 | 1:23.52 | 2:18.80 | 2:54.52 | |||
3 | Arvin Shamlou | 1997 | Blå Bandets simklubb | 37.60 | 1:25.17 | 2:18.15 | 2:59.55 | |||
4 | Aran Awnar | 1996 | Blå Bandets simklubb | 40.18 | 1:32.83 | 2:29.50 | 3:18.21 | |||
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.88 | 1:12.29 | 1:59.10 | 2:38.13 | |||
2 | Peter Wallin | 1992 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.18 | 1:22.20 | 2:12.13 | 2:50.44 | |||
3 | Petter Karlow Herzog | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.51 | 1:18.99 | 2:12.52 | 2:51.94 | |||
Gren 21, 4X50m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Polisen D Lag 1, 1995 | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:20.05 | ||||||
Nathalie Grigorenko | 1997 | 35.59 | 35.59 | |||||||
Ayleen Burt | 1997 | 40.36 | 1:15.95 | |||||||
Claudia Lienert | 1996 | 33.30 | 1:49.25 | |||||||
Ida Pettersson | 1999 | 30.80 | 2:20.05 | |||||||
2 | Saltsjöb Damer | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:20.60 | ||||||
Ida Svensson | 1997 | 38.08 | 38.08 | |||||||
Alexandra Nilsson | 1998 | 41.81 | 1:19.89 | |||||||
Emilia Herlitz | 1997 | 33.25 | 1:53.14 | |||||||
Maria Lunusjkin | 1993 | 27.46 | 2:20.60 | |||||||
3 | Ösmo SS Damer | 1995 | Ösmo Simsällskap | 2:24.55 | ||||||
Tess Rickham | 1995 | 38.08 | 38.08 | |||||||
Fanny Rehnsbo | 1993 | 40.82 | 1:18.90 | |||||||
Yvonne Persson | 1988 | 31.77 | 1:50.67 | |||||||
Ulrica Söderqvist | 1994 | 33.88 | 2:24.55 | |||||||
4 | Polisen D Lag 2 | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:29.63 | ||||||
Josefine Gidlöf | 1997 | 37.67 | 37.67 | |||||||
Ronja Mcdonald | 1998 | 41.65 | 1:19.32 | |||||||
Linda von Fircks | 1998 | 35.58 | 1:54.90 | |||||||
Hanna Lundberg | 1998 | 34.73 | 2:29.63 | |||||||
5 | Spårvägen Sim Lag 1 D | 1995 | Spårvägens Simförening | 2:32.53 | ||||||
Moa Lindahl | 1999 | 40.47 | 40.47 | |||||||
Julia Nilsson | 1999 | 39.50 | 1:19.97 | |||||||
Julia Krieger | 1997 | 41.53 | 2:01.50 | |||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 31.03 | 2:32.53 | |||||||
6 | Tureberg Damer | 1995 | Turebergs Simklubb | 2:35.71 | ||||||
Anna Olsson | 1997 | 40.80 | 40.80 | |||||||
Elsa Wislander Jansson | 1997 | 48.26 | 1:29.06 | |||||||
Beatrice Vezzoli | 1998 | 35.87 | 2:04.93 | |||||||
Nanna Nissar - Borg | 1996 | 30.78 | 2:35.71 | |||||||
7 | Spårvägen Lag 2 D | 1995 | Spårvägens Simförening | 2:39.88 | ||||||
Klara Wiberg | 1998 | 38.61 | 38.61 | |||||||
Hanna Westerberg | 1997 | 45.28 | 1:23.89 | |||||||
Lina Malm | 1998 | 42.13 | 2:06.02 | |||||||
Aline Agnvall | 1997 | 33.86 | 2:39.88 | |||||||
8 | Polisen D Lag 3 | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:41.02 | ||||||
Amanda Orpana | 1995 | 41.16 | 41.16 | |||||||
Sefanit Rezene | 1998 | 43.29 | 1:24.45 | |||||||
Josefin Enström | 1998 | 40.71 | 2:05.16 | |||||||
Sara Kuhner | 1999 | 35.86 | 2:41.02 | |||||||
9 | Södertörn Damer Lag 1 | 1995 | Södertörns Simsällskap | 2:43.06 | ||||||
Anna Reinholdz | 1999 | 39.17 | 39.17 | |||||||
Josefin Öster | 1997 | 43.92 | 1:23.09 | |||||||
Lena Westerlund | 1998 | 43.27 | 2:06.36 | |||||||
Angelica Agdur | 1997 | 36.70 | 2:43.06 | |||||||
10 | Spårvägen Lag 4 | 1995 | Spårvägens Simförening | 2:47.97 | ||||||
Sara Nyström | 1997 | 42.20 | 42.20 | |||||||
Elina Bjällås | 1998 | 46.49 | 1:28.69 | |||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 43.95 | 2:12.64 | |||||||
Matilda Flood | 1999 | 35.33 | 2:47.97 | |||||||
11 | Spårvägen Lag 3 D | 1995 | Spårvägens Simförening | 2:50.75 | ||||||
Carolina Hagman | 1998 | 42.10 | 42.10 | |||||||
Sandra Pernkrans | 1999 | 48.64 | 1:30.74 | |||||||
Nina Bring | 1999 | 45.04 | 2:15.78 | |||||||
Julia Forsgren | 1996 | 34.97 | 2:50.75 | |||||||
12 | Gss Lag 2 Damer | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 3:02.84 | ||||||
Sophie Elväng | 1997 | 39.92 | 39.92 | |||||||
Ellen Jansen | 1999 | 1:00.68 | 1:40.60 | |||||||
Diana Jansson | 1998 | 44.94 | 2:25.54 | |||||||
Filippa Högberg-Klang | 1999 | 37.30 | 3:02.84 | |||||||
13 | Blå Bandet Dam | 1996 | Blå Bandets simklubb | 3:04.09 | ||||||
Amina Abderahman | 1996 | 49.24 | 49.24 | |||||||
Gabriella Soumi | 1998 | 51.41 | 1:40.65 | |||||||
Ines Sahuric | 1998 | 43.27 | 2:23.92 | |||||||
Melike Erdogan | 1997 | 40.17 | 3:04.09 | |||||||
14 | Södertörn Damer Lag 2 | 1995 | Södertörns Simsällskap | 3:07.83 | ||||||
Elmira Shahmalekpour | 1997 | 41.22 | 41.22 | |||||||
Adriana Eyob | 1999 | 53.05 | 1:34.27 | |||||||
Josefin Sehmi | 1999 | 54.29 | 2:28.56 | |||||||
Shahro Mousavi | 1998 | 39.27 | 3:07.83 | |||||||
- | Gss Lag 3 Damer | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gss Lag 1 Damer | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saltsjöb Herrar | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:53.67 | ||||||
Petter Karlow Herzog | 1994 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Olle Nordbeck | 1994 | 28.31 | 57.72 | |||||||
Magnus Du Rietz | 1969 | 28.82 | 1:26.54 | |||||||
Fabian Bergman | 1994 | 27.13 | 1:53.67 | |||||||
2 | Polisen H Lag 1,1995 | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:56.66 | ||||||
Karim Aamer | 1992 | 28.89 | 28.89 | |||||||
Martin Blomquist | 1997 | 28.52 | 57.41 | |||||||
Christian Backman | 1995 | 28.77 | 1:26.18 | |||||||
Killian Walsh | 1998 | 30.48 | 1:56.66 | |||||||
3 | Gss Lag 2 Herrar | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:06.58 | ||||||
Björn Löfdahl | 1995 | 30.40 | 30.40 | |||||||
Felipe Holguin | 1997 | 31.93 | 1:02.33 | |||||||
Johan Persson | 1996 | 33.66 | 1:35.99 | |||||||
Jesper Larsson | 1996 | 30.59 | 2:06.58 | |||||||
4 | Gss Lag 1 Herrar | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:06.64 | ||||||
Anton Kollberg | 1995 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Christopher Johnsson | 1998 | 35.01 | 1:04.55 | |||||||
David Egholt | 1994 | 33.76 | 1:38.31 | |||||||
Peter Wallin | 1992 | 28.33 | 2:06.64 | |||||||
5 | Polisen H Lag 2 | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:08.68 | ||||||
Christian Norberg | 1998 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Alexander Gabri | 1997 | 31.52 | 1:02.73 | |||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 33.12 | 1:35.85 | |||||||
Martin Falk | 1999 | 32.83 | 2:08.68 | |||||||
6 | Södertörn Herrar Lag 1 | 1995 | Södertörns Simsällskap | 2:09.54 | ||||||
Johan Luhr | 1997 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Emil Wikell | 1999 | 36.42 | 1:06.27 | |||||||
Viktor Jändel | 1996 | 30.47 | 1:36.74 | |||||||
Zack Abelsson | 1998 | 32.80 | 2:09.54 | |||||||
7 | Saltsjöb Herrar [1996] | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:11.27 | ||||||
Elias Altman | 1998 | 31.58 | 31.58 | |||||||
William Svalander | 1998 | 30.92 | 1:02.50 | |||||||
Andreas Strandt | 1997 | 32.66 | 1:35.16 | |||||||
Simon Gipperth | 1998 | 36.11 | 2:11.27 | |||||||
8 | Polisen H Lag 3 | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:22.82 | ||||||
Philip Ericsson | 1998 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Adel Araya | 1998 | 32.88 | 1:08.14 | |||||||
Dennis Wilkman | 1998 | 43.10 | 1:51.24 | |||||||
Marcus Svensson | 1997 | 31.58 | 2:22.82 | |||||||
9 | Spårvägen Lag 1 H | 1995 | Spårvägens Simförening | 2:34.84 | ||||||
Filip Alvgren | 1997 | 34.66 | 34.66 | |||||||
Nils Nordh | 1999 | 41.15 | 1:15.81 | |||||||
Adam Moummi | 1999 | 41.01 | 1:56.82 | |||||||
Fredrik Voigt | 1998 | 38.02 | 2:34.84 | |||||||
10 | Gss Lag 4 | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:51.75 | ||||||
David Toreborg | 1999 | 44.42 | 44.42 | |||||||
William Bernefjell | 1998 | 43.79 | 1:28.21 | |||||||
Anton Brutar | 1999 | 46.66 | 2:14.87 | |||||||
Eric Fant | 1999 | 36.88 | 2:51.75 | |||||||
- | Blå Bandet Herrar | 1996 | Blå Bandets simklubb | DSQ | ||||||
Arvin Shamlou | 1997 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Mohammed Erdogan | 1995 | 43.26 | 1:15.89 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.14 | Utskriftsdatum | 09 april 2011 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 18:37 |