Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Tyresö Knatte | Utskriftsdatum | 20 februari 2010 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 18:33 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap |
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.84 | ||||||
2 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 47.33 | ||||||
3 | Alma Ohlén | 1999 | Väsby Simsällskap | 47.53 | ||||||
4 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 48.74 | ||||||
5 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 49.24 | ||||||
6 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 49.63 | ||||||
7 | Katarina Korpe | 1999 | Väsby Simsällskap | 49.65 | ||||||
7 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.65 | ||||||
9 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 49.75 | ||||||
10 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 50.09 | ||||||
11 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 50.17 | ||||||
12 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 50.26 | ||||||
13 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.57 | ||||||
14 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 50.59 | ||||||
15 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.73 | ||||||
16 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 50.77 | ||||||
17 | Johanna Orr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 51.12 | ||||||
18 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.15 | ||||||
19 | Annika Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 51.27 | ||||||
20 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.31 | ||||||
21 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 51.46 | ||||||
22 | Dimi Poutos | 1999 | Tyresö Simsällskap | 52.04 | ||||||
23 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 52.14 | ||||||
24 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 52.40 | ||||||
25 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 52.62 | ||||||
26 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 52.67 | ||||||
27 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 52.71 | ||||||
28 | Jennifer Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 52.90 | ||||||
29 | Lova Sedigh | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 53.42 | ||||||
30 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 53.43 | ||||||
31 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 53.73 | ||||||
32 | Sofia Nilsson | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.83 | ||||||
33 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 53.91 | ||||||
33 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 53.91 | ||||||
35 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 53.97 | ||||||
36 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 53.98 | ||||||
37 | Maja Holmgren | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.09 | ||||||
38 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 54.35 | ||||||
39 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 54.42 | ||||||
40 | Ellen Forsling | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.58 | ||||||
41 | Ananya Dua | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.75 | ||||||
42 | Alice Österberg | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 54.78 | ||||||
43 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 54.87 | ||||||
44 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 54.95 | ||||||
45 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.14 | ||||||
46 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 55.67 | ||||||
47 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 55.78 | ||||||
48 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 55.93 | ||||||
49 | Nadja Hauser | 1999 | Tyresö Simsällskap | 56.31 | ||||||
50 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.74 | ||||||
51 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.33 | ||||||
52 | Kristina Geddis | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 57.55 | ||||||
53 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 57.67 | ||||||
54 | Hanna Grimborg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 58.57 | ||||||
55 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertälje Simsällskap | 58.70 | ||||||
56 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 59.37 | ||||||
57 | Josefine Orr | 2000 | Tyresö Simsällskap | 1:00.28 | ||||||
58 | Saga Engström | 2000 | Turebergs Simklubb | 1:00.36 | ||||||
59 | Alva Spennare | 2000 | Turebergs Simklubb | 1:01.40 | ||||||
60 | Moa Jacobsson | 2001 | Tyresö Simsällskap | 1:06.56 | ||||||
61 | Ebba Breisch | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:06.57 | ||||||
62 | Natalie Halléni | 2001 | Tyresö Simsällskap | 1:06.68 | ||||||
63 | Elin Manfredsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:07.20 | ||||||
64 | Amanda Gimmerborn | 2000 | Tyresö Simsällskap | 1:12.66 | ||||||
65 | Molly Asklund | 1999 | Tyresö Simsällskap | 1:14.69 | ||||||
- | Julia Andreasen | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 43.12 | ||||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 44.33 | ||||||
3 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.64 | ||||||
4 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 45.94 | ||||||
5 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 47.68 | ||||||
6 | Dennis Isberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 50.85 | ||||||
7 | Philip Welin-Berger | 1999 | Södertälje Simsällskap | 51.49 | ||||||
8 | Loke Mohlin | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.65 | ||||||
9 | Martin Engstrand | 1999 | Tyresö Simsällskap | 51.74 | ||||||
10 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 51.82 | ||||||
11 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 53.05 | ||||||
12 | Sebastian Balogh | 1999 | Spårvägens Simförening | 53.39 | ||||||
13 | David Rawicki | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 53.42 | ||||||
14 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.83 | ||||||
15 | Måns Skogman | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.88 | ||||||
16 | Jonas Peterson | 1999 | Turebergs Simklubb | 53.91 | ||||||
17 | William Kallvikbacka | 2001 | Väsby Simsällskap | 54.68 | ||||||
18 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 55.11 | ||||||
19 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 56.40 | ||||||
20 | Dennis Hadzialic | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 56.47 | ||||||
21 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 58.33 | ||||||
22 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 58.63 | ||||||
23 | Johan Flores | 1999 | Tyresö Simsällskap | 59.35 | ||||||
24 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 59.67 | ||||||
25 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:00.90 | ||||||
26 | Valter Härmat | 2000 | Tyresö Simsällskap | 1:01.52 | ||||||
27 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:01.82 | ||||||
28 | Linus Kask | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:02.26 | ||||||
29 | Philip Carlsäter | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:02.33 | ||||||
30 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 1:03.58 | ||||||
31 | Oscar Wahlström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 1:04.43 | ||||||
32 | Philip Sigurdsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 1:05.04 | ||||||
33 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:05.40 | ||||||
34 | Nisse Gustavsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:05.55 | ||||||
35 | Enzo Fors | 2001 | Tyresö Simsällskap | 1:11.56 | ||||||
36 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:12.45 | ||||||
37 | Henrik Edfeldt | 2000 | Tyresö Simsällskap | 1:31.55 | ||||||
- | William Bigert | 2000 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gabriel Cedergren | 1999 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Robert Hallberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.23 | ||||||
2 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.53 | ||||||
3 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.69 | ||||||
4 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.91 | ||||||
5 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 35.20 | ||||||
6 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.89 | ||||||
7 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.90 | ||||||
8 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.32 | ||||||
9 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 36.66 | ||||||
10 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.84 | ||||||
11 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.12 | ||||||
12 | Jack Hyvén Ekström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 37.30 | ||||||
13 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 37.92 | ||||||
14 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 38.88 | ||||||
15 | Joakim Olsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.82 | ||||||
15 | Thimmy Wallmon | 1998 | Tyresö Simsällskap | 39.82 | ||||||
17 | Henrik Postlind | 1998 | Turebergs Simklubb | 41.22 | ||||||
18 | Alexander Dahlén | 1998 | Tyresö Simsällskap | 41.33 | ||||||
19 | David Nordin | 1998 | Turebergs Simklubb | 43.22 | ||||||
20 | Ruben Engelholm | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 44.38 | ||||||
21 | Linus Åberg | 1998 | Turebergs Simklubb | 44.51 | ||||||
22 | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.96 | ||||||
23 | Jonathan Gunnarsson | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 45.68 | ||||||
24 | Lucian Holm | 1998 | Södertörns Simsällskap | 46.24 | ||||||
25 | Lukas Åberg | 1998 | Väsby Simsällskap | 46.51 | ||||||
26 | Jesper Nyman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 47.75 | ||||||
27 | Pontus Tollerud | 1998 | Tyresö Simsällskap | 51.28 | ||||||
28 | Thor Lundquist | 1998 | Turebergs Simklubb | 54.30 | ||||||
29 | Jonas Bengtsson | 1998 | Tyresö Simsällskap | 56.16 | ||||||
- | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 40.16 | ||||||
2 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.94 | ||||||
3 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.05 | ||||||
4 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 41.27 | ||||||
5 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.31 | ||||||
6 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.77 | ||||||
7 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 42.87 | ||||||
8 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.08 | ||||||
9 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 44.03 | ||||||
10 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.20 | ||||||
11 | Amanda Ewald | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.35 | ||||||
12 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.89 | ||||||
13 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.00 | ||||||
14 | Camilla Dehlin | 1999 | Södertälje Simsällskap | 45.06 | ||||||
15 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 45.36 | ||||||
16 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.39 | ||||||
17 | Olivia Good Lindberg | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.95 | ||||||
18 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.99 | ||||||
19 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 46.01 | ||||||
20 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.14 | ||||||
21 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.28 | ||||||
22 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 46.67 | ||||||
23 | Alma Ohlén | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.69 | ||||||
24 | Karin Emanuelsson | 1999 | Södertälje Simsällskap | 46.73 | ||||||
25 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.78 | ||||||
26 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.82 | ||||||
27 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.99 | ||||||
28 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 47.35 | ||||||
29 | Pernilla Hultberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 47.37 | ||||||
30 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 48.46 | ||||||
31 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 48.92 | ||||||
32 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 49.27 | ||||||
33 | Jennifer Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 49.66 | ||||||
34 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 49.80 | ||||||
35 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 49.82 | ||||||
36 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 49.85 | ||||||
37 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 49.91 | ||||||
38 | Paulina Lennartson | 1999 | Spårvägens Simförening | 50.00 | ||||||
39 | Katarina Korpe | 1999 | Väsby Simsällskap | 50.15 | ||||||
40 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 50.56 | ||||||
41 | Clara Widén | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 50.69 | ||||||
42 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 51.24 | ||||||
43 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.31 | ||||||
44 | Dimi Poutos | 1999 | Tyresö Simsällskap | 51.33 | ||||||
45 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 51.38 | ||||||
46 | Kristina Geddis | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 51.46 | ||||||
47 | Annika Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 51.85 | ||||||
48 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.31 | ||||||
49 | Amanda Blom | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.72 | ||||||
50 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 52.91 | ||||||
51 | Julia Andreasen | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.06 | ||||||
52 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 53.08 | ||||||
53 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.34 | ||||||
54 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.83 | ||||||
55 | Sofia Nilsson | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.19 | ||||||
56 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 54.25 | ||||||
57 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 54.43 | ||||||
58 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 54.61 | ||||||
59 | Linnea Johansson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 54.66 | ||||||
59 | Alice Österberg | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 54.66 | ||||||
61 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 55.09 | ||||||
62 | Saga Engström | 2000 | Turebergs Simklubb | 56.65 | ||||||
63 | Lova Sedigh | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 57.15 | ||||||
64 | Ananya Dua | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.29 | ||||||
65 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 58.33 | ||||||
66 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 58.35 | ||||||
67 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 59.93 | ||||||
68 | Ella Sjöberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:00.71 | ||||||
69 | Molly Asklund | 1999 | Tyresö Simsällskap | 1:01.55 | ||||||
70 | Alva Spennare | 2000 | Turebergs Simklubb | 1:02.00 | ||||||
71 | Elin Manfredsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:09.98 | ||||||
72 | Wilma Sjöberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 1:11.40 | ||||||
73 | Maja von Rosen | 2001 | Tyresö Simsällskap | 1:16.21 | ||||||
- | Ebba Breisch | 2001 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Holmgren | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 37.90 | ||||||
2 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.85 | ||||||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 40.47 | ||||||
4 | Dennis Isberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 42.99 | ||||||
5 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.51 | ||||||
6 | Sebastian Balogh | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.69 | ||||||
7 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 44.95 | ||||||
8 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.06 | ||||||
9 | William Kallvikbacka | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.10 | ||||||
10 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 45.11 | ||||||
11 | Loke Mohlin | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.16 | ||||||
12 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 46.50 | ||||||
13 | David Rawicki | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 46.94 | ||||||
14 | Martin Engstrand | 1999 | Tyresö Simsällskap | 47.33 | ||||||
15 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.46 | ||||||
16 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 47.79 | ||||||
17 | Philip Hevinder | 1999 | Tyresö Simsällskap | 48.02 | ||||||
18 | Philip Carlsäter | 2001 | Södertörns Simsällskap | 48.27 | ||||||
19 | Markus Nyström | 2001 | Spårvägens Simförening | 48.67 | ||||||
20 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.97 | ||||||
21 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 50.23 | ||||||
22 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 50.91 | ||||||
23 | Måns Skogman | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.13 | ||||||
24 | Jonas Peterson | 1999 | Turebergs Simklubb | 51.21 | ||||||
25 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.00 | ||||||
26 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 53.68 | ||||||
27 | Dennis Hadzialic | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 53.69 | ||||||
28 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 53.78 | ||||||
29 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.11 | ||||||
30 | Valter Härmat | 2000 | Tyresö Simsällskap | 54.45 | ||||||
31 | Ted Larsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 55.30 | ||||||
32 | Philip Welin-Berger | 1999 | Södertälje Simsällskap | 56.37 | ||||||
33 | Linus Kask | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.51 | ||||||
34 | Nisse Gustavsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 57.21 | ||||||
35 | Johan Flores | 1999 | Tyresö Simsällskap | 57.91 | ||||||
36 | Robert Hallberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 58.50 | ||||||
37 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 58.56 | ||||||
38 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 59.20 | ||||||
39 | Oscar Wahlström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 1:04.68 | ||||||
40 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:05.56 | ||||||
41 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:07.61 | ||||||
42 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:10.07 | ||||||
- | Gabriel Cedergren | 1999 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 37.33 | ||||||
2 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.83 | ||||||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.86 | ||||||
4 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 40.90 | ||||||
5 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.22 | ||||||
6 | Jack Hyvén Ekström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 42.95 | ||||||
7 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 43.91 | ||||||
8 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 44.21 | ||||||
9 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.74 | ||||||
10 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.13 | ||||||
11 | Joakim Olsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.40 | ||||||
12 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.48 | ||||||
13 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 46.55 | ||||||
14 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 46.70 | ||||||
15 | Linus Åberg | 1998 | Turebergs Simklubb | 47.27 | ||||||
16 | Thimmy Wallmon | 1998 | Tyresö Simsällskap | 48.61 | ||||||
17 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.62 | ||||||
18 | Henrik Postlind | 1998 | Turebergs Simklubb | 50.49 | ||||||
19 | Lukas Åberg | 1998 | Väsby Simsällskap | 50.89 | ||||||
20 | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | 52.26 | ||||||
21 | Jesper Nyman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 55.61 | ||||||
22 | Jonathan Gunnarsson | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 55.80 | ||||||
- | Ruben Engelholm | 1998 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Thor Lundquist | 1998 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | David Nordin | 1998 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.16 | ||||||
2 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.29 | ||||||
3 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.04 | ||||||
4 | Alma Ohlén | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.39 | ||||||
5 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.44 | ||||||
6 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.38 | ||||||
7 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.53 | ||||||
8 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 37.55 | ||||||
9 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.61 | ||||||
10 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.86 | ||||||
11 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 38.17 | ||||||
12 | Jennifer Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.39 | ||||||
13 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.73 | ||||||
14 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 39.05 | ||||||
15 | Camilla Dehlin | 1999 | Södertälje Simsällskap | 39.11 | ||||||
16 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.27 | ||||||
17 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 39.49 | ||||||
18 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.82 | ||||||
19 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.07 | ||||||
20 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.11 | ||||||
21 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.23 | ||||||
22 | Pernilla Hultberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.41 | ||||||
23 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.53 | ||||||
24 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.59 | ||||||
25 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.63 | ||||||
26 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.15 | ||||||
27 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.35 | ||||||
28 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.46 | ||||||
29 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.52 | ||||||
30 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 41.63 | ||||||
31 | Olivia Good Lindberg | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.83 | ||||||
32 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.85 | ||||||
33 | Katarina Korpe | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.03 | ||||||
34 | Kristina Geddis | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 42.30 | ||||||
35 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 42.32 | ||||||
36 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 42.33 | ||||||
37 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.50 | ||||||
38 | Amanda Ewald | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.04 | ||||||
39 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.13 | ||||||
40 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 43.20 | ||||||
41 | Dimi Poutos | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.27 | ||||||
42 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 43.52 | ||||||
43 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.64 | ||||||
44 | Johanna Orr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.72 | ||||||
45 | Paulina Lennartson | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.85 | ||||||
46 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 44.18 | ||||||
47 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.37 | ||||||
48 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.61 | ||||||
49 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 44.95 | ||||||
50 | Annika Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 45.15 | ||||||
51 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 45.36 | ||||||
52 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertälje Simsällskap | 45.61 | ||||||
53 | Karin Emanuelsson | 1999 | Södertälje Simsällskap | 45.64 | ||||||
54 | Linnea Johansson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 45.92 | ||||||
55 | Lova Sedigh | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 45.99 | ||||||
55 | Ellen Forsling | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.99 | ||||||
57 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.04 | ||||||
58 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.06 | ||||||
59 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.21 | ||||||
60 | Clara Widén | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 46.40 | ||||||
61 | Josefine Orr | 2000 | Tyresö Simsällskap | 46.67 | ||||||
62 | Maja Holmgren | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.84 | ||||||
63 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 47.15 | ||||||
64 | Ananya Dua | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.29 | ||||||
65 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 48.02 | ||||||
66 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 48.45 | ||||||
67 | Amanda Blom | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.93 | ||||||
68 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 48.97 | ||||||
69 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.14 | ||||||
70 | Hanna Grimborg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 49.66 | ||||||
71 | Julia Andreasen | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.08 | ||||||
72 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 50.33 | ||||||
73 | Molly Asklund | 1999 | Tyresö Simsällskap | 50.79 | ||||||
74 | Saga Engström | 2000 | Turebergs Simklubb | 50.92 | ||||||
75 | Ella Sjöberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 51.25 | ||||||
76 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.29 | ||||||
77 | Sofia Nilsson | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.78 | ||||||
78 | Alice Österberg | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 54.58 | ||||||
79 | Alva Spennare | 2000 | Turebergs Simklubb | 54.82 | ||||||
80 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 55.82 | ||||||
81 | Moa Jacobsson | 2001 | Tyresö Simsällskap | 59.08 | ||||||
82 | Ebba Breisch | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:02.96 | ||||||
83 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:03.59 | ||||||
84 | Linnea Sigursson | 2001 | Tyresö Simsällskap | 1:05.37 | ||||||
85 | Elin Manfredsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:06.66 | ||||||
86 | Wilma Sjöberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 1:08.99 | ||||||
87 | Maja von Rosen | 2001 | Tyresö Simsällskap | 1:19.56 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 32.41 | ||||||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 33.04 | ||||||
3 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.68 | ||||||
4 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.06 | ||||||
5 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.11 | ||||||
6 | David Rawicki | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 37.30 | ||||||
7 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.12 | ||||||
8 | William Kallvikbacka | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.50 | ||||||
9 | Sebastian Balogh | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.57 | ||||||
10 | Gabriel Cedergren | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 39.11 | ||||||
11 | Philip Hevinder | 1999 | Tyresö Simsällskap | 39.73 | ||||||
12 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.75 | ||||||
13 | Loke Mohlin | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.29 | ||||||
14 | Philip Carlsäter | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.33 | ||||||
15 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.98 | ||||||
16 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.83 | ||||||
17 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 42.00 | ||||||
18 | Måns Skogman | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.64 | ||||||
19 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 42.68 | ||||||
20 | Philip Welin-Berger | 1999 | Södertälje Simsällskap | 42.94 | ||||||
21 | Martin Engstrand | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.07 | ||||||
22 | Dennis Hadzialic | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.35 | ||||||
23 | Johan Flores | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.39 | ||||||
24 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.41 | ||||||
25 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.49 | ||||||
26 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.71 | ||||||
27 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.86 | ||||||
28 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.91 | ||||||
29 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 45.96 | ||||||
30 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.29 | ||||||
31 | Jonas Peterson | 1999 | Turebergs Simklubb | 46.79 | ||||||
32 | Linus Kask | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.87 | ||||||
33 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.91 | ||||||
34 | Markus Nyström | 2001 | Spårvägens Simförening | 47.55 | ||||||
35 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 47.86 | ||||||
36 | Valter Härmat | 2000 | Tyresö Simsällskap | 47.97 | ||||||
37 | Oscar Lindberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 48.09 | ||||||
38 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 48.21 | ||||||
39 | Ted Larsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 49.34 | ||||||
40 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 51.18 | ||||||
41 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 52.25 | ||||||
42 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 53.11 | ||||||
43 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.20 | ||||||
44 | Philip Sigurdsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 54.33 | ||||||
45 | Nisse Gustavsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 55.36 | ||||||
46 | Oscar Wahlström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 58.60 | ||||||
47 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 58.77 | ||||||
48 | Enzo Fors | 2001 | Tyresö Simsällskap | 59.01 | ||||||
49 | William Bigert | 2000 | Tyresö Simsällskap | 1:06.25 | ||||||
50 | Henrik Edfeldt | 2000 | Tyresö Simsällskap | 1:12.53 | ||||||
51 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:14.74 | ||||||
52 | Timmy Asklund | 2000 | Tyresö Simsällskap | 1:16.08 | ||||||
- | Robert Hallberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 43.55 | ||||||
2 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.00 | ||||||
3 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 46.71 | ||||||
4 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.71 | ||||||
5 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 49.92 | ||||||
6 | Joakim Olsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.35 | ||||||
7 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.72 | ||||||
8 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 50.98 | ||||||
9 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 51.03 | ||||||
10 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.53 | ||||||
11 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.73 | ||||||
12 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 51.88 | ||||||
13 | Jesper Nyman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 53.64 | ||||||
14 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 54.47 | ||||||
15 | Alexander Dahlén | 1998 | Tyresö Simsällskap | 55.48 | ||||||
16 | David Nordin | 1998 | Turebergs Simklubb | 55.79 | ||||||
17 | Jack Hyvén Ekström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 56.84 | ||||||
18 | Thimmy Wallmon | 1998 | Tyresö Simsällskap | 56.99 | ||||||
19 | Jonathan Gunnarsson | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 57.72 | ||||||
20 | Henrik Postlind | 1998 | Turebergs Simklubb | 57.89 | ||||||
21 | Thor Lundquist | 1998 | Turebergs Simklubb | 1:00.17 | ||||||
22 | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:00.42 | ||||||
23 | Lukas Åberg | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:00.46 | ||||||
24 | Ruben Engelholm | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:01.63 | ||||||
25 | Jonas Bengtsson | 1998 | Tyresö Simsällskap | 1:01.80 | ||||||
26 | Linus Åberg | 1998 | Turebergs Simklubb | 1:04.87 | ||||||
27 | Pontus Tollerud | 1998 | Tyresö Simsällskap | 1:13.20 | ||||||
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 41.49 | 1:31.65 | |||||
2 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 44.21 | 1:32.03 | |||||
3 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.49 | 1:32.57 | |||||
4 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 42.93 | 1:34.20 | |||||
5 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.43 | 1:35.36 | |||||
6 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.71 | 1:35.69 | |||||
7 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 44.81 | 1:37.02 | |||||
8 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.53 | 1:37.15 | |||||
9 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.94 | 1:37.21 | |||||
10 | Alma Ohlén | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.03 | 1:37.95 | |||||
11 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.41 | 1:38.41 | |||||
12 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.86 | 1:38.88 | |||||
13 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 45.13 | 1:38.92 | |||||
14 | Camilla Dehlin | 1999 | Södertälje Simsällskap | 46.85 | 1:39.46 | |||||
15 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.87 | 1:39.70 | |||||
16 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.58 | 1:40.50 | |||||
17 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 47.26 | 1:40.69 | |||||
18 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.67 | 1:40.95 | |||||
19 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 47.31 | 1:41.78 | |||||
20 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 50.09 | 1:43.28 | |||||
21 | Katarina Korpe | 1999 | Väsby Simsällskap | 49.09 | 1:43.38 | |||||
22 | Annika Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 46.39 | 1:43.47 | |||||
23 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 45.91 | 1:43.60 | |||||
24 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 49.26 | 1:44.50 | |||||
25 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 49.70 | 1:45.18 | |||||
26 | Karin Emanuelsson | 1999 | Södertälje Simsällskap | 48.89 | 1:46.49 | |||||
27 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 48.26 | 1:48.10 | |||||
28 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.86 | 1:48.52 | |||||
29 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 53.48 | 1:48.64 | |||||
30 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 51.85 | 1:49.51 | |||||
31 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.75 | 1:50.92 | |||||
32 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 55.24 | 1:51.79 | |||||
33 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.76 | 1:51.99 | |||||
34 | Kristina Geddis | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 52.61 | 1:52.66 | |||||
35 | Sofia Nilsson | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.97 | 1:54.25 | |||||
36 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 57.14 | 2:03.05 | |||||
- | Josefin Sehmi | 1999 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellen Forsling | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Jennifer Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 38.18 | 1:22.58 | |||||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 40.15 | 1:26.11 | |||||
3 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 40.61 | 1:28.01 | |||||
4 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 40.82 | 1:28.38 | |||||
5 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 41.05 | 1:28.62 | |||||
6 | David Rawicki | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 46.76 | 1:41.09 | |||||
6 | Gabriel Cedergren | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 46.52 | 1:41.09 | |||||
8 | Sebastian Balogh | 1999 | Spårvägens Simförening | 44.34 | 1:42.76 | |||||
9 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 48.17 | 1:43.18 | |||||
10 | William Kallvikbacka | 2001 | Väsby Simsällskap | 47.67 | 1:43.29 | |||||
11 | Martin Engstrand | 1999 | Tyresö Simsällskap | 49.27 | 1:46.21 | |||||
12 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 50.22 | 1:46.72 | |||||
13 | Philip Hevinder | 1999 | Tyresö Simsällskap | 51.09 | 1:50.25 | |||||
14 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 48.24 | 1:50.36 | |||||
15 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 52.81 | 1:53.42 | |||||
16 | Dennis Hadzialic | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 53.84 | 1:54.25 | |||||
17 | Jonas Peterson | 1999 | Turebergs Simklubb | 56.35 | 1:54.89 | |||||
18 | Philip Carlsäter | 2001 | Södertörns Simsällskap | 52.29 | 1:56.59 | |||||
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.46 | 1:24.77 | |||||
2 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.96 | 1:31.85 | |||||
3 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 45.72 | 1:32.13 | |||||
4 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 45.90 | 1:32.86 | |||||
5 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 47.07 | 1:35.21 | |||||
6 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.59 | 1:36.29 | |||||
7 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.11 | 1:37.94 | |||||
8 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 46.10 | 1:37.96 | |||||
9 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 47.48 | 1:43.36 | |||||
10 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 48.78 | 1:44.74 | |||||
11 | Thimmy Wallmon | 1998 | Tyresö Simsällskap | 51.35 | 1:50.07 | |||||
12 | Jack Hyvén Ekström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 51.87 | 1:50.49 | |||||
13 | Henrik Postlind | 1998 | Turebergs Simklubb | 51.00 | 1:52.68 | |||||
14 | Lucian Holm | 1998 | Södertörns Simsällskap | 51.33 | 1:55.45 | |||||
- | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 6x50 frisim, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sss Lag 1 | 0 | Södertälje Simsällskap | 3:34.34 | ||||||
Frida Nano | 1999 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Elin Jansmarker | 1999 | 37.45 | 1:16.04 | |||||||
Sebastian Tellgren | 1998 | 35.04 | 1:51.08 | |||||||
Ludwig Hareskog | 1998 | 35.88 | 2:26.96 | |||||||
Erik Brandt | 1999 | 33.33 | 3:00.29 | |||||||
Björn Seeliger | 2000 | 34.05 | 3:34.34 | |||||||
2 | Spårvägen | 0 | Spårvägens Simförening | 3:40.98 | ||||||
Arvid Kjellén | 1998 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Julia Nilsson | 1999 | 35.29 | 1:08.28 | |||||||
Sebastian Balogh | 1999 | 38.88 | 1:47.16 | |||||||
Loke Mohlin | 1999 | 38.44 | 2:25.60 | |||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 35.73 | 3:01.33 | |||||||
Elin Grenholm | 1999 | 39.65 | 3:40.98 | |||||||
3 | Tyresö Lag 1 | 1990 | Tyresö Simsällskap | 3:50.22 | ||||||
Dennis Isberg | 1999 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 36.46 | 1:15.27 | |||||||
Alexander Lund | 1998 | 39.56 | 1:54.83 | |||||||
Olle Österman | 1998 | 36.79 | 2:31.62 | |||||||
Pernilla Hultberg | 1999 | 39.99 | 3:11.61 | |||||||
Philip Hevinder | 1999 | 38.61 | 3:50.22 | |||||||
4 | Skuru Lag 1 Mixed | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 3:50.65 | ||||||
Andre Filipsson | 1999 | 32.74 | 32.74 | |||||||
Frida Kimander | 1999 | 37.87 | 1:10.61 | |||||||
Jack Hyvén Ekström | 1998 | 38.36 | 1:48.97 | |||||||
Jonathan Gunnarsson | 1998 | 43.88 | 2:32.85 | |||||||
David Rawicki | 1999 | 37.71 | 3:10.56 | |||||||
Eva Pakhomova | 2000 | 40.09 | 3:50.65 | |||||||
5 | Södertörn | 1998 | Södertörns Simsällskap | 3:51.24 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 34.94 | 34.94 | |||||||
Emil Wikell | 1999 | 41.44 | 1:16.38 | |||||||
Anna Reinholdz | 1999 | 41.59 | 1:57.97 | |||||||
Jennifer Karlsson | 1999 | 38.39 | 2:36.36 | |||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 39.86 | 3:16.22 | |||||||
Zack Abelsson | 1998 | 35.02 | 3:51.24 | |||||||
6 | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:54.40 | ||||||
Alma Karlsson | 1999 | 35.84 | 35.84 | |||||||
Lukas Peterson | 1998 | 35.28 | 1:11.12 | |||||||
Axel Gudehn | 1998 | 90 | 1:12.02 | |||||||
Susanna Mehrstedt | 1999 | 2:42.38 | 3:54.40 | |||||||
Sebastian Tufvesson | 2000 | |||||||||
Kalle Sandahl | 1999 | 3:54.40 | 3:54.40 | |||||||
7 | Tyresö Lag 2 | 1990 | Tyresö Simsällskap | 4:06.05 | ||||||
Sara Olsson | 1999 | 40.29 | 40.29 | |||||||
Thimmy Wallmon | 1998 | 39.75 | 1:20.04 | |||||||
Sofie Back | 1999 | 2:05.61 | 3:25.65 | |||||||
Martin Engstrand | 1999 | 11 | 3:25.76 | |||||||
Elias Törnqvist | 1999 | 2.30 | 3:28.06 | |||||||
Philip Parsons | 1999 | 37.99 | 4:06.05 | |||||||
8 | Saltis Lag 1 | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 4:20.10 | ||||||
Måns Skogman | 2001 | 41.75 | 41.75 | |||||||
Simon Gipperth | 1998 | 36.92 | 1:18.67 | |||||||
Maja Holmgren | 1999 | 45.81 | 2:04.48 | |||||||
Sofia Nilsson | 2000 | 79 | 2:05.27 | |||||||
Linus Kask | 2000 | 48.32 | 2:53.59 | |||||||
William Svalander | 1998 | 1:26.51 | 4:20.10 | |||||||
9 | Skuru Lag 2 Mixed | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:22.91 | ||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 38.98 | 38.98 | |||||||
Kristina Geddis | 1999 | 45.74 | 1:24.72 | |||||||
Ruben Engelholm | 1998 | 46.38 | 2:11.10 | |||||||
Tilda Eklund | 2000 | 45.10 | 2:56.20 | |||||||
Gabriel Cedergren | 1999 | 40.49 | 3:36.69 | |||||||
Dennis Hadzialic | 2000 | 46.22 | 4:22.91 | |||||||
Gren 14, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 36.73 | 1:17.43 | |||||
2 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.66 | 1:20.76 | |||||
3 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.36 | 1:21.08 | |||||
4 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 40.21 | 1:23.99 | |||||
5 | Ida Svensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.36 | 1:26.20 | |||||
6 | Nicki Poutos | 1997 | Tyresö Simsällskap | 40.67 | 1:26.48 | |||||
7 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.62 | 1:26.83 | |||||
8 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.67 | 1:26.89 | |||||
9 | Lovisa Bringman | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.23 | 1:27.85 | |||||
10 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 43.63 | 1:29.61 | |||||
11 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.86 | 1:29.83 | |||||
12 | Ellen Grimborg | 1997 | Tyresö Simsällskap | 45.15 | 1:31.05 | |||||
13 | Linnea Norman | 1997 | Tyresö Simsällskap | 47.61 | 1:35.66 | |||||
14 | Sofia Glabik | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 47.27 | 1:37.22 | |||||
15 | Ida Boje | 1997 | Spårvägens Simförening | 48.40 | 1:38.71 | |||||
16 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 47.15 | 1:38.74 | |||||
17 | Kelly Lindberg | 1997 | Tyresö Simsällskap | 46.96 | 1:38.95 | |||||
18 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 48.82 | 1:40.84 | |||||
19 | Othilia Lagergren | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.86 | 1:41.12 | |||||
20 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 49.93 | 1:45.70 | |||||
- | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.74 | 1:19.78 | |||||
2 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.70 | 1:22.21 | |||||
3 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.45 | 1:23.22 | |||||
4 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 41.38 | 1:24.29 | |||||
5 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.15 | 1:24.71 | |||||
6 | Niklas Blom | 1997 | Södertörns Simsällskap | 40.90 | 1:24.92 | |||||
7 | Joakim Forslöf | 1997 | Spårvägens Simförening | 42.00 | 1:26.91 | |||||
8 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 42.67 | 1:27.30 | |||||
9 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 42.94 | 1:28.60 | |||||
10 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.26 | 1:31.91 | |||||
11 | Christian Scheid | 1997 | Tyresö Simsällskap | 45.45 | 1:32.79 | |||||
12 | Casper Lind | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.36 | 1:33.29 | |||||
13 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.77 | 1:34.23 | |||||
14 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 46.56 | 1:35.54 | |||||
15 | Darko Mitrovic | 1997 | Tyresö Simsällskap | 51.69 | 1:49.86 | |||||
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.01 | ||||||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.19 | ||||||
3 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 33.78 | ||||||
4 | Sara Emmesjö | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.88 | ||||||
5 | Maria Tolkatcheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 35.01 | ||||||
6 | Emilia Berngarn | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.25 | ||||||
7 | Sofia Tegnér | 1998 | Väsby Simsällskap | 35.33 | ||||||
8 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 35.36 | ||||||
9 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 35.38 | ||||||
10 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.06 | ||||||
11 | Caroline Mikkelsen | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.26 | ||||||
12 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.30 | ||||||
13 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 36.37 | ||||||
14 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.60 | ||||||
15 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 36.80 | ||||||
16 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 37.09 | ||||||
17 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 37.48 | ||||||
18 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.57 | ||||||
19 | Alice Ålund | 1998 | Södertälje Simsällskap | 37.60 | ||||||
20 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.74 | ||||||
21 | Olivia Sundermeyer | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 38.12 | ||||||
22 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.62 | ||||||
23 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.76 | ||||||
24 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.08 | ||||||
25 | Kristina Björling | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.25 | ||||||
26 | Amanda Holmberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 39.39 | ||||||
27 | Ninni Abenius | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.72 | ||||||
28 | Anna Pantulin | 1998 | Tyresö Simsällskap | 39.97 | ||||||
29 | Elin Eriksson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 40.04 | ||||||
30 | Tove Lassi | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.43 | ||||||
31 | Hanna Anderberg | 1998 | Tyresö Simsällskap | 41.57 | ||||||
32 | Neui Burom Injonglan | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.15 | ||||||
33 | Johanna Bergsten | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.09 | ||||||
34 | Frida Johansson | 1998 | Tyresö Simsällskap | 44.36 | ||||||
35 | Ellen Sundberg | 1998 | Tyresö Simsällskap | 44.57 | ||||||
36 | Hanna Whitfield | 1998 | Tyresö Simsällskap | 44.70 | ||||||
37 | Ida Andskär | 1998 | Tyresö Simsällskap | 52.86 | ||||||
Gren 17, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.76 | 1:19.28 | |||||
2 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.40 | 1:24.60 | |||||
3 | Nicki Poutos | 1997 | Tyresö Simsällskap | 39.83 | 1:25.63 | |||||
4 | Anna Heuer | 1997 | Tyresö Simsällskap | 39.79 | 1:25.82 | |||||
5 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.91 | 1:26.11 | |||||
6 | Ida Svensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.63 | 1:26.46 | |||||
7 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 40.72 | 1:26.66 | |||||
8 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.52 | 1:27.12 | |||||
9 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.04 | 1:27.74 | |||||
10 | Lovisa Bringman | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.63 | 1:29.56 | |||||
11 | Ellen Grimborg | 1997 | Tyresö Simsällskap | 42.96 | 1:30.73 | |||||
12 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 44.00 | 1:32.85 | |||||
13 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 44.03 | 1:34.18 | |||||
14 | Ida Norstroem | 1997 | Södertälje Simsällskap | 45.12 | 1:35.92 | |||||
15 | Sofia Glabik | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 45.07 | 1:36.31 | |||||
15 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.28 | 1:36.31 | |||||
17 | Lina Nybo | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 45.78 | 1:36.68 | |||||
18 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 47.37 | 1:39.13 | |||||
19 | Elin Österberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 49.33 | 1:39.93 | |||||
20 | Ida Boje | 1997 | Spårvägens Simförening | 48.68 | 1:43.13 | |||||
- | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Linnea Norman | 1997 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.69 | 1:17.18 | |||||
2 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.73 | 1:18.79 | |||||
3 | Linus Alexandrie | 1997 | Tyresö Simsällskap | 39.02 | 1:23.98 | |||||
4 | Niklas Blom | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.30 | 1:24.09 | |||||
5 | Joakim Forslöf | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.81 | 1:24.28 | |||||
6 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.94 | 1:24.78 | |||||
7 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.68 | 1:27.62 | |||||
8 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.91 | 1:28.80 | |||||
9 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.72 | 1:28.94 | |||||
10 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.97 | 1:30.00 | |||||
11 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 40.74 | 1:31.41 | |||||
12 | Casper Lind | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.72 | 1:32.82 | |||||
13 | Gustav Fitger | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.53 | 1:33.12 | |||||
14 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.44 | 1:41.38 | |||||
15 | Alexander Persson | 1997 | Södertörns Simsällskap | 45.38 | 1:42.87 | |||||
- | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 36.79 | ||||||
2 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.49 | ||||||
3 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 39.53 | ||||||
4 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 40.05 | ||||||
5 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.41 | ||||||
6 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.79 | ||||||
7 | Sofia Tegnér | 1998 | Väsby Simsällskap | 41.23 | ||||||
8 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.53 | ||||||
9 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 41.72 | ||||||
10 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.89 | ||||||
11 | Emilia Berngarn | 1998 | Södertörns Simsällskap | 42.40 | ||||||
12 | Sara Emmesjö | 1998 | Södertälje Simsällskap | 42.41 | ||||||
13 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 42.95 | ||||||
14 | Caroline Mikkelsen | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.21 | ||||||
15 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 43.46 | ||||||
16 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.77 | ||||||
17 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.80 | ||||||
18 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 44.09 | ||||||
19 | Maria Tolkatcheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 45.16 | ||||||
20 | Anna Pantulin | 1998 | Tyresö Simsällskap | 45.29 | ||||||
21 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 45.95 | ||||||
22 | Elin Eriksson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.46 | ||||||
23 | Alice Ålund | 1998 | Södertälje Simsällskap | 47.71 | ||||||
24 | Tove Lassi | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.88 | ||||||
25 | Johanna Bergsten | 1998 | Spårvägens Simförening | 48.43 | ||||||
26 | Ninni Abenius | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.63 | ||||||
27 | Amanda Holmberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 49.14 | ||||||
28 | Kristina Björling | 1998 | Spårvägens Simförening | 49.27 | ||||||
29 | Hanna Whitfield | 1998 | Tyresö Simsällskap | 50.21 | ||||||
30 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 50.67 | ||||||
- | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Neui Burom Injonglan | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Olivia Sundermeyer | 1998 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.18 | 1:26.65 | |||||
2 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.79 | 1:29.62 | |||||
3 | Nicki Poutos | 1997 | Tyresö Simsällskap | 43.44 | 1:33.77 | |||||
4 | Anna Heuer | 1997 | Tyresö Simsällskap | 45.51 | 1:34.40 | |||||
5 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.41 | 1:35.60 | |||||
6 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 45.26 | 1:37.26 | |||||
7 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.70 | 1:38.29 | |||||
8 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 46.92 | 1:38.93 | |||||
9 | Nora Jägenstedt | 1997 | Tyresö Simsällskap | 48.22 | 1:42.33 | |||||
10 | Lovisa Bringman | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.31 | 1:42.60 | |||||
11 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 47.22 | 1:43.13 | |||||
12 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 49.48 | 1:43.85 | |||||
13 | Othilia Lagergren | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.29 | 1:45.94 | |||||
14 | Ida Boje | 1997 | Spårvägens Simförening | 49.74 | 1:46.36 | |||||
15 | Elin Österberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 50.11 | 1:46.99 | |||||
16 | Lina Nybo | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 50.83 | 1:47.14 | |||||
17 | Elsa Wislander Jansson | 1997 | Turebergs Simklubb | 51.92 | 1:50.65 | |||||
18 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 52.35 | 1:55.54 | |||||
- | Ida Svensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Sofia Glabik | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.07 | 1:27.17 | |||||
2 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.67 | 1:27.92 | |||||
3 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.39 | 1:34.44 | |||||
4 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.12 | 1:34.71 | |||||
5 | Niklas Blom | 1997 | Södertörns Simsällskap | 43.98 | 1:37.41 | |||||
6 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.19 | 1:43.85 | |||||
7 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 49.88 | 1:44.31 | |||||
8 | Gustav Fitger | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.24 | 1:45.19 | |||||
9 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 51.42 | 1:47.29 | |||||
10 | Casper Lind | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 50.38 | 1:48.45 | |||||
11 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 51.96 | 1:48.52 | |||||
12 | Martin Ferm | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 51.21 | 1:48.53 | |||||
13 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 52.69 | 1:50.86 | |||||
14 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.84 | 1:55.56 | |||||
15 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 54.95 | 1:57.05 | |||||
Gren 22, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.75 | ||||||
2 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 43.07 | ||||||
3 | Sofia Tegnér | 1998 | Väsby Simsällskap | 43.84 | ||||||
4 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 45.00 | ||||||
5 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 45.14 | ||||||
6 | Sara Emmesjö | 1998 | Södertälje Simsällskap | 46.50 | ||||||
7 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.97 | ||||||
8 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.05 | ||||||
9 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.11 | ||||||
10 | Emilia Berngarn | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.21 | ||||||
11 | Neui Burom Injonglan | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.24 | ||||||
12 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.66 | ||||||
13 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.94 | ||||||
14 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 48.02 | ||||||
15 | Olivia Sundermeyer | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 48.14 | ||||||
16 | Caroline Mikkelsen | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.46 | ||||||
17 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 48.95 | ||||||
18 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 49.20 | ||||||
19 | Elin Eriksson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 50.36 | ||||||
20 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 50.47 | ||||||
21 | Maria Tolkatcheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 50.52 | ||||||
22 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 50.68 | ||||||
23 | Ellen Sundberg | 1998 | Tyresö Simsällskap | 50.89 | ||||||
24 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 50.94 | ||||||
25 | Amanda Holmberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 50.97 | ||||||
26 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 51.59 | ||||||
26 | Ninni Abenius | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.59 | ||||||
28 | Tove Lassi | 1998 | Södertörns Simsällskap | 51.92 | ||||||
29 | Hanna Whitfield | 1998 | Tyresö Simsällskap | 57.35 | ||||||
30 | Ida Andskär | 1998 | Tyresö Simsällskap | 1:03.47 | ||||||
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.89 | 1:10.68 | |||||
2 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.36 | 1:13.88 | |||||
3 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 35.95 | 1:14.46 | |||||
4 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 36.32 | 1:14.65 | |||||
5 | Lovisa Bringman | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.15 | 1:17.55 | |||||
6 | Anna Heuer | 1997 | Tyresö Simsällskap | 37.47 | 1:18.71 | |||||
7 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.85 | 1:18.75 | |||||
8 | Ida Svensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.11 | 1:19.19 | |||||
9 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.26 | 1:20.39 | |||||
10 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 40.11 | 1:22.52 | |||||
11 | Nicki Poutos | 1997 | Tyresö Simsällskap | 38.84 | 1:22.58 | |||||
12 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.36 | 1:23.15 | |||||
13 | Kelly Lindberg | 1997 | Tyresö Simsällskap | 39.46 | 1:23.22 | |||||
14 | Ida Norstroem | 1997 | Södertälje Simsällskap | 40.17 | 1:26.11 | |||||
15 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.59 | 1:28.46 | |||||
16 | Sofia Glabik | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.04 | 1:28.72 | |||||
17 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.19 | 1:32.24 | |||||
18 | Elin Österberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.86 | 1:34.93 | |||||
19 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 44.67 | 1:37.03 | |||||
20 | Ida Boje | 1997 | Spårvägens Simförening | 46.69 | 1:39.41 | |||||
21 | Elsa Wislander Jansson | 1997 | Turebergs Simklubb | 46.74 | 1:40.25 | |||||
22 | Othilia Lagergren | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.62 | 1:41.21 | |||||
- | Ellen Grimborg | 1997 | Tyresö Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niklas Blom | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.36 | 1:07.94 | |||||
2 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.12 | 1:08.11 | |||||
3 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.51 | 1:10.99 | |||||
4 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.42 | 1:12.14 | |||||
5 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.15 | 1:12.91 | |||||
6 | Linus Alexandrie | 1997 | Tyresö Simsällskap | 36.41 | 1:14.45 | |||||
7 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.75 | 1:14.71 | |||||
8 | Joakim Forslöf | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.61 | 1:15.55 | |||||
9 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.53 | 1:15.91 | |||||
10 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.00 | 1:17.16 | |||||
11 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 40.53 | 1:22.21 | |||||
12 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.06 | 1:22.32 | |||||
13 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.09 | 1:23.24 | |||||
14 | Casper Lind | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.44 | 1:23.32 | |||||
15 | Gustav Fitger | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.54 | 1:24.24 | |||||
16 | Alexander Persson | 1997 | Södertörns Simsällskap | 41.51 | 1:28.05 | |||||
17 | Christian Scheid | 1997 | Tyresö Simsällskap | 41.75 | 1:30.49 | |||||
18 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.66 | 1:33.59 | |||||
19 | Marcus Jansson | 1997 | Tyresö Simsällskap | 42.08 | 1:34.72 | |||||
20 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.86 | 1:37.24 | |||||
Gren 25, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 38.91 | 1:23.72 | |||||
2 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 40.45 | 1:26.79 | |||||
3 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.76 | 1:27.29 | |||||
4 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 41.19 | 1:27.30 | |||||
5 | Emilia Berngarn | 1998 | Södertörns Simsällskap | 42.07 | 1:27.62 | |||||
6 | Sofia Tegnér | 1998 | Väsby Simsällskap | 42.21 | 1:28.44 | |||||
7 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.67 | 1:28.66 | |||||
8 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.27 | 1:29.74 | |||||
9 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.45 | 1:30.07 | |||||
10 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 40.50 | 1:30.37 | |||||
11 | Sara Emmesjö | 1998 | Södertälje Simsällskap | 43.09 | 1:31.47 | |||||
12 | Caroline Mikkelsen | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.88 | 1:32.63 | |||||
13 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 43.57 | 1:33.64 | |||||
14 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.49 | 1:35.04 | |||||
15 | Maria Tolkatcheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 45.23 | 1:35.24 | |||||
16 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.28 | 1:35.60 | |||||
17 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.85 | 1:36.66 | |||||
18 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 45.17 | 1:37.54 | |||||
19 | Ninni Abenius | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.42 | 1:38.34 | |||||
20 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 45.00 | 1:38.74 | |||||
21 | Elin Eriksson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.29 | 1:39.95 | |||||
22 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.81 | 1:41.02 | |||||
23 | Alice Ålund | 1998 | Södertälje Simsällskap | 49.32 | 1:42.80 | |||||
24 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 54.75 | 1:47.27 | |||||
25 | Neui Burom Injonglan | 1998 | Spårvägens Simförening | 56.13 | 1:55.53 | |||||
- | Amanda Holmberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 26, 6x50 frisim, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skuru Lag 1 Mixed | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 3:15.54 | ||||||
Axel Bååthe | 1997 | 31.13 | 31.13 | |||||||
Amanda Kimander | 1997 | 31.72 | 1:02.85 | |||||||
Sarah Reichhuber | 1998 | 35.86 | 1:38.71 | |||||||
Anna Hassler | 1998 | 33.45 | 2:12.16 | |||||||
Nisse Jansson | 1997 | 31.34 | 2:43.50 | |||||||
Enya Mcpheat | 1997 | 32.04 | 3:15.54 | |||||||
2 | Tyresö SS | 1997 | Tyresö Simsällskap | 3:29.56 | ||||||
Linus Alexandrie | 1997 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Christian Scheid | 1997 | 38.05 | 1:10.78 | |||||||
Malin Klingre | 1997 | 33.83 | 1:44.61 | |||||||
Ellen Grimborg | 1997 | 33.49 | 2:18.10 | |||||||
Maria Tolkatcheva | 1998 | 35.98 | 2:54.08 | |||||||
Elin Törnqvist | 1998 | 35.48 | 3:29.56 | |||||||
3 | Skuru Lag 2 Mixed | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 3:31.18 | ||||||
Petter Lindberg | 1997 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Ulrika Blom | 1997 | 34.33 | 1:06.37 | |||||||
Sofia von Sydow | 1997 | 32.97 | 1:39.34 | |||||||
Casper Lind | 1997 | 37.46 | 2:16.80 | |||||||
Johanna Norin | 1998 | 37.45 | 2:54.25 | |||||||
Olivia Sundermeyer | 1998 | 36.93 | 3:31.18 | |||||||
4 | Södertörn | 1997 | Södertörns Simsällskap | 3:36.45 | ||||||
Niklas Blom | 1997 | 30.24 | 30.24 | |||||||
Emilia Berngarn | 1998 | 34.01 | 1:04.25 | |||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 34.90 | 1:39.15 | |||||||
Elin Eriksson | 1998 | 40.31 | 2:19.46 | |||||||
Elmira Shahmalekpour | 1997 | 39.62 | 2:59.08 | |||||||
Lena Westerlund | 1998 | 37.37 | 3:36.45 | |||||||
5 | Spårvägen | 0 | Spårvägens Simförening | 3:37.39 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 35.75 | 1:10.68 | |||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 33.87 | 1:44.55 | |||||||
Wilma Tukonen | 1998 | 36.97 | 2:21.52 | |||||||
Ida Boje | 1997 | 41.09 | 3:02.61 | |||||||
Aline Agnvall | 1997 | 34.78 | 3:37.39 | |||||||
- | Saltis Lag 1 | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Skuru Lag 3 Mixed | 1999 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 februari 2010 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 18:33 |